TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Związkowcy z Air France zaostrzają strajk
InfoAir.pl - Opublikowano: 14.01.2020 15:30:42
Air France zaostrza akcję strajkową; fot. Air France

14 stycznia związki zawodowe pracowników służby zdrowia, linii lotniczych Air France oraz adwokatów zaostrzyły akcję strajkową.

 14 stycznia związki zawodowe pracowników służby zdrowia, linii lotniczych Air France oraz adwokatów zaostrzyły akcję strajkową. W Paryżu oraz w innych miastach związki organizują dzisiaj demonstracje.

Air France w komunikacie informuje o strajku kontrolerów ruchu, który potrwa od wtorku do czwartku włącznie.

Firma ostrzega, że odwołano część lotów krótko- i średniodystansowych.

Loty na długich dystansach będą odbywać się według rozkładu – zapewnia.

Jak długo potrwa jeszcze strajk we Francji?

To pytanie nie schodzi z ust dojeżdżających do pracy pracowników, dziennikarzy oraz polityków. Mimo zapewnień premiera Edouarda Philippe'a o rezygnacji z podwyższenia wieku emerytalnego oraz gotowości do rozmów na temat finansowania systemu emerytalnego związki zawodowe transportowców konsekwentnie nie przerywają strajku trwającego od 5 grudnia.

We wtorek transport publiczny we Francji funkcjonuje z poważnymi utrudnieniami. Kolejny dzień z rzędu według rozkładu nie jeżdżą pociągi, tramwaje i autobusy. Paryskie metro kursuje bez zakłóceń jedynie na liniach automatycznych - 1 oraz 14. Pozostałe linie są albo zamknięte, albo w godzinach szczytu kursuje ograniczona liczba składów.

Minister gospodarki Bruno Le Maire zapewnił inwestorów we wtorek w telewizji CNews o "stabilności" polityki kraju i rządu oraz o "niewielkim" wpływie strajku na francuską gospodarkę. "Francja stała się pod względem gospodarczym najbardziej atrakcyjnym krajem w Europie" - mówił Le Maire, dodając, że w kraju powstają nowe miejsca pracy, rozwija się przemysł, do Francji przyjeżdżają inwestorzy.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
strajk
Air France