TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Zmiany na lotnisku Chopina w Warszawie
ENEWSROOM / INFOAIR.PL - Opublikowano: 24.07.2018 13:30:18
Zmiany na lotnisku Chopina w Warszawie

Obecnie na Lotnisku Chopina w Warszawie dokonywane są zmiany, które przyniosą korzyści pasażerom. Przy okazji przebudowy terminala zmieniana jest także strefa komercyjna. Dotychczas 90% jej powierzchni było w rękach jednego podmiotu.

Obecnie na Lotnisku Chopina w Warszawie dokonywane są zmiany, które przyniosą korzyści pasażerom. Przy okazji przebudowy terminala zmieniana jest także strefa komercyjna. Dotychczas 90% jej powierzchni było w rękach jednego podmiotu – Legardere Travel Retail.

Na skutek wygaśnięcia umów z LTR z końcem czerwca oraz prowadzonych wcześniej negocjacji i postępowań wprowadzony został drugi podmiot – Baltona. Władze lotniska wyrażały chęć przedłużenia umów do końca września, aby objąć jeszcze sezon wakacyjny.

"Nowy układ na lotnisku zapewni ponad połowę powierzchni LTR-owi, druga nieco mniejsza cześć będzie w rękach Baltony. Przyniesie to istotne korzyści dla pasażerów, o których oba podmioty będą musiały teraz konkurować pod względem cenowym" – powiedział serwisowi eNewsroom Mariusz Szpikowski, dyrektor Lotniska Chopina w Warszawie

"W kwestii samego postępowania pojawiają się czasami wiadomości o braku przejrzystości. Zapewniamy, że postępowanie w trybie wcześniejszym, które zostało unieważnione – a następnie w trybie negocjacji prowadzono rozmowy z oboma podmiotami: LTR i Baltoną – było objęte tarczą antykorupcyjną ze strony CBA. Bezpośrednie negocjacje z Baltoną były prowadzone wprost w siedzibie i z udziałem Prokuratorii Rzeczypospolitej Polskiej" – dodał Szpikowski.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
lotnisko
Lotnisko Warszawa
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.