TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Zielonogórskie lotnisko w w listopadzie: 2 995 pasażerów
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 19.12.2019 16:30:01
Zielonogórskie lotnisko w w listopadzie: 2 995 pasażerów

Listopad dobrym miesiącem dla lotniska w Babimoście.

Lotnisko Zielona Góra – Babimost kolejny miesiąc zamyka z dobrymi wynikami. W listopadzie br. z jego usług skorzystało 2 995 pasażerów - o 1 661 osób niż w analogicznym okresie ubiegłego roku – poinformowało w środę Biuro Prasowe Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze (PPL).

Jak przekazano w komunikacie, w ubiegłym miesiącu na lotnisku wykonano 118, a w listopadzie zeszłego roku było ich 110.

"Niewątpliwie, na tak dobre wyniki lotniska miała wpływ wyraźna zmiana w siatce połączeń rejsowych, które także zostały dopasowane do dalszych połączeń długodystansowych Polskich Linii Lotniczych LOT" - napisano.

Biuro prasowe PPL przypomniało, że od czerwca 2019 r. linie lotnicze LOT zdecydowały o podwojeniu rejsów na trasie Zielona Góra – Warszawa. Połączenia są realizowane rano i wieczorem w każdy poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek. Z kolei w środę i niedzielę oferowany jest jeden rejs dziennie. Rejs między Zieloną Górą a stolicą trwa godzinę.

Od początku roku na lotnisku Zielona Góra-Babimost zrealizowano 1 627 operacji lotniczych, a z usług portu skorzystało 30 709 pasażerów.

Tym jedynym lotniskiem pasażerskim w woj. lubuskim zarządza Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze (PPL) będące wiodącym podmiotem lotniczej infrastruktury transportowej w Polsce. W jego zasobach znajduje się m.in. Lotnisko Chopina w Warszawie. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rynek
lotnisko
Lotnisko Zielona Góra