TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ze strunami nie polecisz. Dyrektor przeprasza
- Opublikowano: 22.11.2018 14:30:23
Ze strunami nie polecisz. Dyrektor przeprasza

Na lotnisku im. Fryderyka Chopina światowej sławy wiolonczeliście odebrano struny.

Jak poinformował PAP Piotr Rudzki z działu public relations lotniska Chopina w Warszawie "operator kontroli bezpieczeństwa podczas kontroli bagażu podręcznego pasażera stwierdził, że znajdują się w nim struny do wiolonczeli, które z uwagi na swoje właściwości - zgodnie z przepisami - są kwalifikowane jako przedmioty zabronione".

Według Rudzkiego to właśnie pracownik punktu kontroli, bazując na przepisach, podejmuje ostateczną decyzję o dopuszczeniu przedmiotu na pokład samolotu.

-"Operator kontroli bezpieczeństwa, po zakwestionowaniu możliwości wniesienia na pokład strun do wiolonczeli, kilkakrotnie zaproponował pasażerowi umieszczenie ich w bagażu rejestrowanym, na co pasażer nie wyraził zgody" - wyjaśnił w oświadczeniu przesłanym PAP.

"Jest nam niezmiernie przykro, że doszło do takiej sytuacji na naszym lotnisku, niemniej kwestie bezpieczeństwa traktujemy priorytetowo" – podkreślił Rudzki.

Minister przeprasza

Festiwal Krzysztofa Pendereckiego, który trwa do 23 listopada, objął honorowym patronatem minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński.

-"W imieniu organizatorów Festiwalu Krzysztofa Pendereckiego wyrażam ubolewanie z powodu sytuacji jakiej doświadczył wiolonczelista, Amit Peled, na lotnisku w Warszawie – poinformował PAP dyrektor Stowarzyszenia im. Ludwiga van Beethovena, Andrzej Giza.

Jak wyjaśnił w przekazanym PAP oświadczeniu dyr. Giza: "artyście odebrano zapasowy zestaw strun do instrumentu, uznając je za potencjalne narzędzie zagrażające pozostałym pasażerom oraz grożono usunięciem strun z cennego, historycznego instrumentu, który wcześniej należał do Pablo Casalsa. Koncertujący na całym świecie od prawie trzech dekad wiolonczelista po raz pierwszy doświadczył tego typu problemów".

Amid Peled był solistą koncertu otwierającego Festiwal Krzysztofa Pendereckiego celebrujący 85. urodziny polskiego kompozytora.

"W imieniu organizatorów Festiwalu Krzysztofa Pendereckiego wyrażam swoje ubolewanie z powodu sytuacji jakiej doświadczył światowej sławy wiolonczelista, Amit Peled, na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie i jednocześnie mocny sprzeciw wobec niestandardowych praktyk stosowanych przez Służby Ochrony Lotniska" – napisał Giza. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
  • Piotr Kowalski – 24.11.2018

    Paskiem od spodni też można zrobić krzywdę.Czy w związku z tym pasażer przed wejściem na pokład musi wyciągać pasek ze spodni i sznurowadła z butów,tudzież zdejmować krawat?Bo też przedmioty,którymi można zrobić krzywdę.Powoli dochodzimy do absurdów znanych choćby z komisariatów MO,gdy aresztant musiał oddać pasek,sznurowadła i krawat do depozytu Hłasko o tym napisał m in w ,,Pięknych dwudziestoletnich,,.Dobrze,że nie korzystam z usług linii lotniczych,bo wiele praktyk podyktowanych tzw bezpieczeństwem jest upokarzających dla podróżnego.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.