TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Zdecydowani na CPK. Niezdecydowania na Okęcie
InfoAir.pl - Opublikowano: 09.06.2018 11:00:17
Zdecydowani na CPK. Niezdecydowania na Okęcie

Przy takim upolitycznieniu decyzji, czy zamykać Okęcie po uruchomieniu CPK, ten tema powinien powrócić dopiero po wyborach.

Na los warszawskiego lotniska Okęcie wpływ będzie miała sytuacja rynkowa; trwają analizy, mające wykazać, czy Okęcie będzie działać po uruchomieniu CPK - powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Dodał, że budowa CPK jest "poza wątpliwością".

"Trwają analizy, trwają analizy wielopoziomowe, wielopłaszczyznowe, wieloaspektowe i to jest dokładnie tak, jak, nie przymierzając, z pacjentem, kiedy chcemy postawić diagnozę, musimy dokonać pełnej analizy stanu" - mówił Adamczyk w piątek w Radiu Zet, pytany o przyszłość Okęcia. Jak zaznaczył, dopiero te analizy mają wykazać, czy Okęcie będzie funkcjonować po otwarciu Centralnego Portu Komunikacyjnego. Budowa CPK "jest poza wszelką wątpliwością" - zaznaczył.

"Jeżeli kolejne wyniki analiz wskażą, że w 2035 r. lotnisko Okęcie będzie lotniskiem nieprzydatnym, to trzeba będzie zmierzyć się z taką właśnie sytuacją. Nikt nie mówi o tym, że lotnisko Okęcie będzie zamknięte za miesiąc, za dwa, za trzy, za rok" - oświadczył Adamczyk.

Minister podkreślał, że jest to "nieprzeciętnie skomplikowana materia, dlatego też odpowiedzialni politycy powinni brać pod uwagę głos ekspertów". "Czekamy na ostateczne wyniki analiz i wówczas zostanie podjęta decyzja" - dodał.

Nowe lotnisko wraz z infrastrukturą, ma powstać między Łodzią a Warszawą i ma być jednym z największych przesiadkowych portów lotniczych w Europie. Na jego lokalizację wskazywana jest miejscowość Stanisławów w gminie Baranów. Po pierwszym etapie budowy port ma obsługiwać do 45 mln pasażerów rocznie, a docelowo nawet ok. 100 mln. Do końca 2019 r. mają trwać prace przygotowawcze, a sam port ma być budowany przez kolejnych 8 lat, czyli do końca 2027 r.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
CPK
lotnisko
Lotnisko Warszawa
MI
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.