TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Zamknięte lotnisko na Dzień Ciszy. Na Bali
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 08.03.2019 13:00:04
Zamknięte lotnisko na Dzień Ciszy na Bali

Indonezyjska wyspa Bali zamknęła 7 marca swe lotnisko i ograniczyła dostęp do internetu w ramach hinduistycznych obchodów Dnia Ciszy.

Indonezyjska wyspa Bali zamknęła w czwartek swe lotnisko i ograniczyła dostęp do internetu w ramach hinduistycznych obchodów Dnia Ciszy, Nyepi po balijsku, w czasie których zaleca się skupienie, medytację i odrzucenie wszystkiego co materialne.

Od godz. 6 przez 24 godziny plaże, restauracje i inne miejsca publicznych spotkań na tej wyspie liczącej 4 mln mieszkańców, którą odwiedza co roku ponad 6 mln turystów, są całkowicie opustoszałe, a sklepy zamknięte.

Tylko małe grupki "dyżurnych" mieszkańców czuwają nad ścisłym przestrzeganiem przez ludność i turystów reguł obowiązujących w Dniu Ciszy.

Już drugi rok milczą tego dnia telefoniczne służby informacyjne, a internet funkcjonuje jedynie w szpitalach i spełnia swe usługi w bardzo ograniczonym zakresie.

W czwartek, kiedy według balijskiego kalendarza przypada Nyepi, rozpoczyna się tu rok 1941. Obowiązuje tego dnia post. wyłącza się wszelkie urządzenia elektroniczne i elektryczne z wyjątkiem uznanych za ratujące życie, ogranicza do niezbędnego minimum wszelkie rozmowy.

W wigilię tego świętego dnia rusza na Bali barwna defilada, korowód mitologicznych postaci, zwanych Ogoh-Ogoh, zakończony ich spaleniem, co symbolizuje oczyszczenie otaczającego świata.

Na koniec ostatnia turystyczna atrakcja Bali związana z Dniem Ciszy: gasną niemal wszystkie światła na wyspie, a nad nią otwiera się niezakłócona ich odblaskiem kopuła nieba.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
lotnisko
Indonezja
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.