TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Załogi LOTdoDomu z maskami i bez kwarantanny
PAP - Opublikowano: 16.03.2020 15:30:50
Specjalne środki ochrony dla załóg LOT; fot. LOT

Załogi samolotów PLL LOT, które latają po Polaków zagranicą są wyposażone w specjalne środki ochrony.

Załogi samolotów PLL LOT, które latają po Polaków zagranicą są wyposażone w specjalne środki ochrony- poinformował w niedzielę resort aktywów państwowych. Mają m.in. maski z filtrami, rękawiczki i żele antybakteryjne.

Ministerstwo podało na Twitterze, że "PLL LOT, które pomagają Polakom w powrocie do kraju zabezpieczyły dla każdej załogi samolotu specjalne środki ochrony: profesjonalne maseczki wyposażone w filtr, rękawiczki, żele antybakteryjne i bezdotykowe termometry".

Jak dodano, catering na pokładach samolotów będzie wydawany opakowaniach jednorazowych, a po każdym rejsie samolot zostanie zdezynfekowany.

MZ doprecyzowuje

Załogi statków oraz samolotów przekraczających granicę państwa nie będą podlegać obowiązkowej kwarantannie - wynika z projektu zmian wprowadzonych do rozporządzenia z dnia 13 marca 2020 roku w sprawie ogłoszenia w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego.

Rozporządzenie to wprowadziło od niedzieli 15 marca aż do odwołania m.in. zakaz przemieszczania się pasażerów w transporcie kolejowym związanym z przekroczeniem granicy Polski.

Polscy obywatele, którzy znajdują się poza krajem, mogą do kraju wrócić. Rząd umożliwia im powrót i wraz z polskim przewoźnikiem PLL LOT organizuje loty czarterowe pod nazwą "LOT do domu" aż do odwołania. Jednak każda powracająca do kraju osoba – jak stanowi rozporządzenie - po przekroczeniu granicy poddać musi się obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie domowej.

15 marca ok. godz. 14 na stołecznym Lotnisku Chopina wylądował pierwszy specjalny samolot z Polakami chcącymi wrócić do kraju - z Londynu-Heathrow. Na pokładzie było 232 pasażerów.

Rzecznik prasowy LOT-u informował, że w niedzielę sześć kolejnych samolotów narodowego przewoźnika poleci po rodaków chcących wrócić do kraju. Samoloty polecą do Nowego Jorku i Chicago; do Toronto; Kolombo na Sri Lance, Lizbony i do Londynu. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
załoga
LOT