TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Za rok w Rzeszowie będą jeździć autonomiczne autobusy?
GAZETA WYBORCZA-RZESZÓW - Opublikowano: 18.07.2019 11:38:23

Rzeszowscy urzędnicy zapowiadają, że pierwszy autonomiczny autobus może jeździć po mieście już w wakacje przyszłego roku.

Jak informuje Gazeta Wyborcza-Rzeszów - Rzeszowscy urzędnicy zapowiadają, że pierwszy autonomiczny autobus może jeździć po mieście już w wakacje przyszłego roku.

Miasto kilkanaście dni temu podpisało listy intencyjne z firmami, które technologię 5G chcą wprowadzać w Rzeszowie.

– Kiedy będziemy ją już mieli, to znacznie łatwiej będzie można wprowadzić autobus autonomiczny – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. I wyjaśnia, że dzięki nowinkom technicznym autobus nie będzie potrzebował specjalnej trasy. – Będzie mógł poruszać się normalną drogą, omijać przeszkody i przeczyta wszystkie oznakowania trasy oraz sygnalizację – zapewnia rzecznik.

Autobusy takiej generacji oglądał ostatnio w Lyonie wiceprezydent Marek Ustrobiński.

– Poruszają się bez problemów w normalnym ruchu miejskim w otoczeniu innych samochodów. Zabierają na pokład 16 osób. Mogą także pracować w strefach zamkniętych, takich jak np. lotniska czy szpitale. Rozmawialiśmy z producentem tych autobusów o sprawach technicznych, technologicznych i prawnych. Jesteśmy tymi autobusami zainteresowani. Są w naszym zasięgu – zapewnia wiceprezydent Ustrobiński.

Pierwsza linia autonomiczna miałaby połączyć autobusowy dworzec lokalny z dworcem głównym PKP. Kolejna byłaby linia łącząca dworzec PKP z lotniskiem w Jasionce.

Miasto zapowiada, że pierwsza linia może zacząć działać już na wakacjach przyszłego roku.


WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
autonomia
Rzeszów
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.