TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Za 5 dni restart poznańskiego lotniska
InfoAir.pl - Opublikowano: 27.05.2020 17:30:49
Za 5 dni restart poznańskiego lotniska

Poznań/ Od 1 czerwca po dwa loty dziennie do Warszawy

Od 1 czerwca realizowane będą po dwa loty dziennie pomiędzy Poznaniem i Warszawą. Na razie nie wiadomo, jak będzie wyglądać siatka połączeń poznańskiego lotniska po przywróceniu lotów zagranicznych.

Linie lotnicze Lot od pierwszego czerwca wznowią obsługę połączeń krajowych. Od tego dnia poznańskie lotnisko Ławica będzie obsługiwać po dwa loty dziennie na trasie pomiędzy stolicą Wielkopolski a Warszawą. Rejsy z Poznania do Warszawy zaplanowano na godz. 9.30 i 19.30; loty z Warszawy do Poznania odbywać się będą o godz. 7 i 17.

Słaby popyt

Rzecznik prasowy poznańskiego lotniska Błażej Patryn przyznał w środę PAP, że na razie zainteresowanie rejsami z Poznania do Warszawy jest niewielkie. "Estymowana liczba pasażerów to jest 40 proc. miejsc w samolocie. Tak naprawdę widzimy w systemie, że liczba chętnych na te pierwsze loty jest śladowa" – powiedział.

"Jesteśmy generalnie przygotowani na 1 czerwca" – podkreślił, dodając, że odpowiednie procedury bezpieczeństwa wz. zagrożeniem koronawirusem w większości zostały już wdrożone. "Do terminalu będą mogli wchodzić tylko pasażerowie z kartami pokładowymi, ewentualnie osoby opiekujące się niepełnoletnimi lub osobami niepełnosprawnymi" – wyjaśnił.

Lotniskowe ABC

Dodał, że na lotnisku zostały wytyczone ścieżki, w obrębie których będą mogli poruszać się pasażerowie. Zasłonięto również część krzeseł w halach lotniska, tak aby oczekujący na rejs nie siadali obok siebie. Budynek lotniska został podzielony na część przylotów i wylotów, tak by pasażerowie z tych stref nie mieli ze sobą kontaktu. Przy wejściu do budynku i toaletach zamontowano dodatkowe dozowniki z płynem dezynfekującym.

"Zakładam, że te same regulacje będą obowiązywać w lipcu, także będziemy przygotowani na zwiększenie liczby lotów" – podkreślił. Dodał, że na razie nie wiadomo, jakie loty zagraniczne będzie obsługiwać poznańskie lotnisko. "Wiemy tylko o liniach Ryanair, które informowały o tym, że chcą w lipcu wznowić loty, przy czym nie wiemy na jakich trasach z Poznania" – powiedział.

Dodał, że linie Wizz Air planowały wznowienie lotów na koniec maja, ale przesunęły tę decyzję na okres po 6 czerwca. "Nie wiadomo, czy będzie kolejne przedłużenie" – zaznaczył.

W 2019 r. Port Lotniczy Poznań-Ławica obsłużył prawie 2,4 mln pasażerów, niemal o 3 proc. więcej niż zakładał plan władz lotniska. Według danych portu w latach 2017-2019 Ławica zanotowała wzrost ruchu lotniczego sięgający 12,7 proc. W 2020 r. wielkopolskie lotnisko miało obsługiwać łącznie 79 tras, w tym osiem nowych kierunków czarterowych.(PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
lotnisko
Lotnisko Poznań