TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Z Niemiec na Mazury. Z Wizz Air
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 14.05.2018 19:00:50
Z Niemiec na Mazury. Z Wizzair

14 maja uruchomiono połączenie lotnicze Szymany - Dortmund.

14 maja linie lotnicze Wizz Air uruchomiły połączenia z regionalnego portu lotniczego Olsztyn-Mazury w Szymanach do Dortmundu. Loty na tej trasie będą odbywać się dwa razy w tygodniu; w poniedziałki i piątki.

Prezes portu Olsztyn-Mazury Leszek Krawczyk powiedział PAP, że od dawna było to bardzo oczekiwane połączenie. To właśnie Dortmund należał do najczęściej powtarzających się miejsc, na jakie wskazywali w ankietach potencjalni pasażerowie regionalnego lotniska.

Zdaniem prezesa, poniedziałkowa inauguracja lotów do Szyman i z powrotem potwierdziła, że rzeczywiście jest duże zapotrzebowanie na takie połączenia, bo w obie strony było po ok. 150 pasażerów. "Kolejne loty będą podobne" - ocenił.

Również przedstawiciele węgierskich linii Wizz Air, zapowiadając uruchomienie połączenie Szymany - Dortmund, oceniali, że będzie ono cieszyć się znacznym zainteresowaniem pasażerów oraz wzmocni relacje biznesowe i turystyczne między Warmią i Mazurami a Zagłębiem Ruhry. Zwracali też uwagę, że loty w poniedziałki i piątki są dogodne w kontekście wyjazdów weekendowych.

Obecnie z Szyman są realizowane stałe połączenia rejsowe do Londynu: na lotniska Luton (Wizz Air) i Stansted (Ryanair) oraz do Lwowa (LOT). W okresie letnim (od 19 czerwca) odbywać się mają loty w formule czarter-mix, których operatorem będzie Small Planet, do Burgas w Bułgarii i Kolonii w Niemczech.

Według prezesa Krawczyka, funkcjonujący od ponad dwóch lat port lotniczy w Szymanach spodziewa się w czerwcu 200-tysięcznego pasażera. Od początku tego roku odprawiono 35 tys. pasażerów, a władze lotniska liczą, że do końca grudnia ta liczba wzrośnie do ok. 150 tys.

Regionalny port w Szymanach otwarto od stycznia 2016 r. Jedynym udziałowcem spółki zarządzającej lotniskiem jest samorząd województwa. Rozbudowa dawnego powojskowego lotniska kosztowała ok. 200 mln zł i była współfinansowana ze środków UE. Wybudowano wówczas terminal, wydłużono do 2,5 km drogę startową i wzmocniono jej nośność, powstały też m.in. parkingi i trasa łącząca lotnisko z drogę wojewódzką nr 57.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linia
WizzAir
Lotnisko Olsztyn
Niemcy
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.