TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wyciek na warszawskim lotnisku opanowany
InfoAir.pl - Opublikowano: 09.07.2018 12:31:56
wyciek na warszawskim lotnisku opanowany

Rzecznik Lotniska Chopina: wyciek w terminalu nie spowodował zagrożenia dla pasażerów

Rzecznik Lotniska Chopina: wyciek w terminalu nie spowodował zagrożenia dla pasażerów

Wyciek substancji chemicznej w terminalu cargo na Okęciu nie spowodował zagrożenia dla pasażerów Lotniska Chopina, nie wpłynął też na możliwości operacyjne portu - przekazał PAP rzecznik lotniska Hubert Wojciechowski. Dodał, że 14 pracowników terminala profilaktycznie przewieziono do szpitala.

Do wycieku doszło w niedzielę przed godz. 7 na terenie magazynów jednego z agentów handlingowych w sąsiadującym z Lotniskiem Chopina terminalu cargo przy ul. Wirażowej w Warszawie. Na miejsce przyjechało 11 zastępów Państwowej Straży Pożarnej, a także specjalistyczna grupa ratownictwa chemicznego PSP, która ma zbadać, co to za substancja.

Rzecznik Lotniska Chopina zapewnił, że po wycieku natychmiast wezwano służby.

"Szybko też zlokalizowano i zneutralizowano rozszczelnioną beczkę, z której nastąpił wyciek" - podkreślił.

Dodał, że ze względów bezpieczeństwa z terminala ewakuowano część pracowników, a czternastu z nich profilaktycznie odwieziono do szpitala na obserwację.

"Wyciek w żadnym momencie nie spowodował zagrożenia dla pasażerów lotniska ani nie wpłynął na możliwości operacyjne portu lotniczego" - poinformował Wojciechowski. Zapewnił, że sytuacja jest pod pełną kontrolą służb ratowniczych.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
bezpieczeństwo
lotnisko
Lotnisko Warszawa
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.