TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wszystkie skargi do rzecznika praw pasażerów
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 20.06.2019 12:00:21
Wszystkie skargi do rzecznika praw pasażerów

UOKiK: Stowarzyszenie Przyjazne Latanie już nie rozstrzyga sporów z liniami lotniczymi

Stowarzyszenie Praw Pasażerów Przyjazne Latanie zostało wykreślone z rejestru podmiotów uprawnionych do pozasądowego rozwiązywania sporów konsumenckich - poinformował w środę UOKiK. Jak dodano, taką decyzję Urząd podjął na wniosek stowarzyszenia.

Urząd przypomniał, że od dwóch lat obowiązuje ustawa o pozasądowym rozwiązywaniu sporów konsumenckich. Dzięki niej konsument, jeśli jest niezadowolony ze sposobu rozpatrzenia przez przedsiębiorcę jego reklamacji, może rozwiązać spór polubownie. Postępowanie polubowne jest szybsze niż sądowe – trwa maksymalnie 90 dni i przeważnie jest bezpłatne.

UOKiK poinformował, że w tej chwili konsument może rozwiązać spór korzystając z pomocy jednego z dziesięciu podmiotów uprawnionych – zarówno publicznych, jak i niepublicznych. Przykładowo prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej zajmuje się rozstrzyganiem sporów telekomunikacyjnych i pocztowych, a rzecznik praw pasażera kolei przy Urzędzie Transportu Kolejowego - sporów z przewoźnikami kolejowymi.

Jak wynika z komunikatu, 14 czerwca br. z rejestru podmiotów uprawnionych do pozasądowego rozwiązywania sporów konsumenckich zostało wykreślone Stowarzyszenie Praw Pasażerów Przyjazne Latanie, a decyzja o wykreśleniu została wydana na wniosek stowarzyszenia.

Od kwietnia br. podmiotem uprawnionym do polubownego rozwiązywania sporów jest rzecznik praw pasażerów przy Urzędzie Lotnictwa Cywilnego. Instrukcje składania wniosku i formularze są dostępne na stronie http://www.pasazerlotniczy.gov.pl/.  Wszystkie podmioty uprawnione do polubownego rozwiązywania sporów dostępne są na stronie: http://uokik.gov.pl/rejestr_podmiot_uprawnionych.php. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
pasażer
ULC
UOKIK
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.