TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wstępne plany BlaBlaBus. Z Francji do Niemiec
DEUTSCHE WELLE - Opublikowano: 05.03.2019 17:36:46

Niemieckim rynkiem zainteresował się konkurent z sąsiedniego kraju. Już niebawem przystąpi do ekspansji.

Jak informuje Deutsche Welle - jeszcze w tym roku ma ruszyć w Niemczech i państwach Beneluksu oferta BlaBlaBus francuskiej firmy BlaBlaCar.

"Ludzie życzą sobie alternatywnych ofert" – mówił w wywiadzie dla dziennika "Handelsblatt" szef francuskiej firmy, Nicolas Brusson.

BlaBlaCar to największy w Europie serwis wspólnych przejazdów. W roku 2015 francuska firma kupiła niemieckie oferty w tej branży Mitfahrgelegenheit.de i Mitfahrzentrale.de. Nazwa BlaBlaCar to aluzja do rozmowności kierowców i pasażerów, którzy na swoim profilu określają, czy lubią rozmawiać w czasie jazdy, czy nie. W ten sposób łatwiej im dobrać kompanów wspólnych przejazdów.

Jesienią 2018 r. firma poinformowała, że zamierza przejąć Ouibusa – deficytowego przewoźnika francuskich kolei SNCF. Zakup ma zostać sfinalizowany jeszcze wiosną tego roku. Ouibus będzie wtedy nosił nazwę BlaBlaBus i w drugiej połowie 2019 roku rozszerzy swą ofertę na Niemcy, Holandię, Belgię i Luksemburg. Celem jest uruchomienie w ciągu roku połączeń autokarowych w 60 miastach.

-"Pierwsze połączenia w Niemczech mogą już nawet ruszyć wiosną tego roku – stwierdził Brusson. Zależy to jednak od toczących się rozmów z lokalnymi przewoźnikami.

BlaBlaBus będzie zatem ważnym konkurentem dla Flixbusa – największego w Niemczech przewoźnika na trasach międzymiastowych. Według danych Flixmobility z Monachium (spółki, do której należy Flixbus) zielone autobusy jeżdżą już do 2 tys. miast w 27 krajach i oferują codziennie ok. 30 tys. przejazdów.

Monachijska spółka reaguje ze spokojem na konkurenta z sąsiedniego kraju.

– Przywykliśmy do ostrej konkurencji – powiedział dyrektor Flixmobility André Schwaemmlein. - Jeszcze się okaże, na ile BlaBlaCar jest "zdolny reagować na szybko zmieniający się rynek przewozów autobusowych i zaoferować klientom innowacyjną ofertę na terenie całego kraju".

Ostatecznie o powodzeniu firmy na niemieckim rynku zdecydują klienci.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linie
BlaBlaBus
FlixBus
Niemcy