TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wrocławskie lotnisko obsłużyło w 2016 r. ponad 2,4 mln pasażerów
PAP - Opublikowano: 05.01.2017 16:26:10
Wrocławskie lotnisko obsłużyło w 2016 r. ponad 2,4 mln pasażerów

W minionym roku wrocławskie lotnisko obsłużyło ponad 2,4 mln pasażerów. To kolejny rekordowy rok pod tym względem, bo w porównaniu do 2015 r. było o 100 tys. pasażerów więcej. Najwięcej osób ? ponad 1,3 mln - skorzystało z tanich połączeń międzynarodowych.

W minionym roku wrocławskie lotnisko obsłużyło ponad 2,4 mln pasażerów. To kolejny rekordowy rok pod tym względem, bo w porównaniu do 2015 r. było o 100 tys. pasażerów więcej. Najwięcej osób ? ponad 1,3 mln - skorzystało z tanich połączeń międzynarodowych.

Jak podano w komunikacie, największy wzrost liczby pasażerów o 9,3 proc. zanotowano w połączeniach krajowych, z których skorzystało 478 tys. osób. O 8,6 proc. wzrosła liczba osób podróżujących tanimi liniami lotniczymi w ruchu międzynarodowym, w sumie takich pasażerów było 1,3 mln.

"Przewoźnicy wprowadzili w 2016 r. łącznie 10 nowych połączeń, europejskie kierunki południowe zyskują status całorocznych, istotne znaczenie ma również bogata oferta na trasie do Warszawy. Stabilnie rozwijają się też sieciowe połączenia międzynarodowe, czyli obsługiwane przez przewoźników tradycyjnych. To był znakomity rok, zakończony imponującym finiszem" - powiedział, cytowany w komunikacie, prezes Portu Lotniczego Wrocław Dariusz Kuś.

Jak podano, w grudniu 2016 r. z wrocławskiego lotniska skorzystało ponad 188 tys. pasażerów, czyli o ponad 21 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego.

Wśród tanich połączeń międzynarodowych - 13 zanotowało frekwencję ponad 90-proc. Dotyczy to zarówno kierunków na Wyspy Brytyjskie, jak i południowym, czyli m.in. do Malagi, Alicante, Teneryfy, Rzymu, Barcelony.

Niewiele mniejsze, bo obłożenie na poziomie 87,5 proc., miało również nowe połączenie do Kijowa. "Ogromna popularność Kijowa pokazuje, że kierunki wschodnioeuropejskie również mają duży potencjał" - ocenił prezes Kuś.

Latem 2017 r. linie Ryanair uruchomią dwa nowe połączenia z Wrocławia - do Lizbony oraz na Majorkę. Prognozy zakładają, że w tym roku wrocławskie lotnisku obsłuży ok. 2,8 mln pasażerów. Wiąże się to m.in. z organizowanymi w lipcu we Wrocławiu igrzyskami sportów nieolimpijskich The World Games 2017. W związku z tym planowane są dodatkowe rejsy oraz większe samoloty.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wrocław
lotnisko
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.