TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wrocławskie lotnisko gotowe na zimę
- Opublikowano: 06.11.2018 17:00:58
Wrocławskie lotnisko gotowe na zimę

Na wrocławskim lotnisku powstało nowe stanowisko do odladzania samolotów.

Nowe stanowisko do odladzania samolotów powstało na wrocławskim lotnisku. Dzięki inwestycji wartej 13 mln zł w zimie sprawniej będzie można przygotować samoloty do lotu.

Jak podkreślają władze wrocławskiego lotniska, budowa kolejnego, drugiego, stanowiska do odladzania samolotów była jedną z kluczowych inwestycji zaplanowanych na ten rok.

Rozbudowa płyty do odladzania maszyn przyśpieszy w zimie proces przygotowania samolotów do lotu.

-"Ukończenie rozbudowy płyty do odladzania wraz z towarzysząca infrastrukturą i to przed inauguracją nowego sezonu było bardzo istotne. Już dziś jesteśmy gotowi na obsługę większej liczby operacji, szczególnie w czasie porannego szczytu komunikacyjnego" - powiedział Jarosław Wróblewski, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław.

Odladzanie samolotu to proces polegający na pokryciu maszyny specjalnym płynem, który zapobiega osadzaniu się śniegu, lodu czy błota pośniegowego na samolocie, zanim ten wzbije się w powietrze.

Koszt rozbudowy płyty do odladzania na wrocławskim lotnisku wyniósł 13 mln zł.

Władze lotniska podkreślają, że inwestycja była konieczna ze względu na stale rosnący ruch lotniczy. Przez pierwsze trzy kwartały roku lotnisko obsłużyło łącznie ponad 2,6 mln pasażerów, czyli o 17,6 proc. więcej niż w analogicznym okresie przed rokiem. Zgodnie z prognozami, w całym 2018 roku port obsłuży ponad 3,2 mln pasażerów, co będzie oznaczało, że osiągnie nowy, historyczny rekord.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.