TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wrocław Airport z wynikami za kwiecień: 255140 pasażerów
InfoAir.pl - Opublikowano: 14.05.2018 13:40:14
Wrocław Airport z wynikami za kwiecień: 255140 pasażerów

Kolejny dobry miesiąc dla Portu Lotniczego Wrocław.

Kolejny dobry miesiąc dla Portu Lotniczego Wrocław. W kwietniu lotnisko obsłużyło o 17 proc. pasażerów więcej niż przed rokiem.

Dobre wyniki notują zarówno tanie linie, jak i przewoźnicy sieciowi. Wielkim powodzeniem cieszyły się też nowe połączenia, m.in. do Bari, Göteborga, Kutaisi i Porto.

Łącznie w kwietniu 2018 roku wrocławskie lotnisko obsłużyło ponad 255 tys. pasażerów. Dotychczasowe tegoroczne wyniki pokazują, że wrocławskie lotnisko, zgodnie z prognozami, w całym 2018 roku ma szansę obsłużyć ponad 3,2 mln pasażerów, po raz kolejny z rzędu bijąc swój rekord.

Dynamicznie rozwija się segment niskokosztowych połączeń międzynarodowych. W kwietniu z oferty tanich linii skorzystało ponad 182 tys. pasażerów. W porównaniu do 2017 roku oznacza to wzrost o prawie 35 proc.

Powodzeniem cieszą się kierunki południowe – obłożenie samolotów sięgało 90 proc. Wyraźny wzrost odnotowały niskokosztowe linie Wizz Air na trasach, na których zwiększyły liczbę rejsów: do Lwowa (190,8 proc. podróżnych więcej), Londynu Luton (39,3 proc.) oraz holenderskiego Eindhoven (28,7 proc.). O 22,7 proc. wzrosła też liczba pasażerów na trasie do Kijowa.

W segmencie sieciowych lotów międzynarodowych w kwietniu 2018 roku skorzystało blisko 38 tys. pasażerów, czyli o 25,1 proc. więcej niż przed rokiem. Największy wzrost, o blisko 30 proc., odnotowała niemiecka Lufthansa, na trasie do Frankfurtu nad Menem. Ze względu na wielkie zainteresowanie tym połączeniem przewoźnik zwiększył liczbę rejsów na tej trasie o 50 proc. w stosunku do ubiegłego roku.

Systematycznie rośnie również zainteresowanie lotami czarterowymi z wrocławskiego lotniska. W kwietniu z takich rejsów skorzystało blisko 10 tys. podróżnych – to blisko 200 proc. więcej niż w kwietniu 2017 roku.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rynek
Lotnisko Wrocław
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.