TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wizz Air zawiesza loty do Norwegii
InfoAir.pl - Opublikowano: 13.03.2020 19:00:37
Wizz Air zawiesza loty z Gdańska do Norwegii; fot. Airport Gdańsk - Jakub Nanowski

Od 16 marca do 3 kwietnia 2020 linie lotnicze Wizz Air przestaną latać z Polski do 11 norweskich miast.

Od 16 marca do 3 kwietnia 2020 linie lotnicze Wizz Air przestaną latać z Polski do 11 norweskich miast.

Gdańsk

Z informacji jakie otrzymał Port Lotniczy Gdańsk od węgierskiego przewoźnika wynika, że przez co najmniej trzy tygodnie, od najbliższego poniedziałku 16 marca do 3 kwietnia z i do Gdańska nie odbędzie się w sumie 238 operacji lotniczych na kierunkach norweskich. Ustanie ruch lotniczy realizowany przez Wizz Air z Gdańska do Oslo-Torp i Oslo-Gardermoen, do Alesund, Bergen, Bodo, Haugesung, Kristiansand, Molde, Stavanger, Tromso i Trondheim.

Decyzja o zawieszeniu lotów Wizz Aira ma związek z koronawirusem i decyzją norweskich władz o przymusowej 14-dniowej kwarantannie dla wszystkich osób podróżujących do tego kraju spoza państw nordyckich. Dotyczy to obywateli innych państwa, a także Norwegów, którzy po 27 lutego 2020 przyjechali do Norwegii z krajów innych niż Szwecja, Finlandia, Dania i Islandia.

Ograniczenia w połączeniach z Gdańska do Oslo wprowadziła już linia lotnicza SAS.

Wrocław

Z kolei wrocławskie lotnisko informuje- zgodnie z decyzją norweskich władz, osoby, które podróżują do Norwegii, będą musiały poddać się dwutygodniowej kwarantannie.

Obecnie rejsy na trasie Wrocław-Oslo Torp i Oslo Torp-Wrocław do 3 kwietnia zawiesiły linie Wizz Air. Na chwilę obecną bez zmian pozostają rejsy linii Ryanair na trasie Wrocław-Oslo Torp i Oslo Torp-Wrocław.

Katowice

Jak możemy przeczytać na stronie katowickiego portu, Wizz Air ogłosił, że od 16 marca do 3 kwietnia br. zawiesza wszystkie loty do Norwegii, w tym z KTW.

To nie koniec złych informacja dla Katowic. Linia lotnicza Lufthansa przedłuża zawieszenie lotów na trasie KTW- Monachium do 24 kwietnia br.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
linia
Wizz Air
Lotnisko Gdańsk
Lotnisko Wrocław
Lotnisko Katowice