TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wizz Air przyleciał z maskami z Chin. Dla Węgier
InfoAir.pl - Opublikowano: 25.03.2020 12:30:53
Wizz Air przyleciał z maskami z Chin. Dla Węgier; fot. Wizz Air

Na Węgry przybył transport medyczny z Chin zawierający m.in. ponad 3 miliony masek .

Na Węgry przybył transport medyczny z Chin zawierający m.in. ponad 3 miliony masek – poinformował 24 marca premier Viktor Orban na Facebooku. Ministerstwo ds. innowacji i technologii podało, że sprzęt ten został zakupiony.

"Z Chin przybyło ponad 3 mln masek, 100 tysięcy testów, 86 respiratorów" – napisał Orban na Facebooku nad nagraniem wideo, na którym widać go witającego się łokciem z Chińczykami na lotnisku.

Dla szpitali

Ministerstwo ds. innowacji i technologii poinformowało, że ładunek o wadze blisko 70 ton został zakupiony wspólnie przez ten resort oraz Uniwersytet Semmelweisa w Budapeszcie. Nie podano kosztu. W poniedziałek do Budapesztu przyleciał pierwszy samolot z chińskim sprzętem medycznym zamówionym przez rząd węgierski, w którym znalazło się ponad 30 tys. sztuk ubrań ochronnych i 82 tys. masek lekarskich.

Orban zapewnił w poniedziałek, że od wtorku wszyscy lekarze i pielęgniarki pracujący na oddziałach intensywnej opieki medycznej otrzymają specjalistyczne maski, zaś ci, którzy opiekują się pozostałymi chorymi w szpitalu - maski chirurgiczne. Te drugie będą też zakładane każdemu choremu przywożonemu z podejrzeniem koronawirusa.

Na Węgrzech stwierdzono dotąd 187 przypadków zakażenia koronawirusem. Osiem osób zmarło, a 21 uznano za wyleczone. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
linia
Wizz Air