TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wiedeński port lotniczy zainwestuje pół miliarda euro w rozbudowę
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 11.07.2019 12:44:05
Wiedeński port lotniczy zainwestuje pół miliarda euro w rozbudowę

Wiedeński port lotniczy poinformował, że zainwestuje 500 milionów euro w rozbudowę i modernizację terminali.

Wiedeński port lotniczy poinformował, że zainwestuje 500 milionów euro w rozbudowę i modernizację terminali.

Do 2023 r. znacznie ma się zwiększyć m.in. powierzchnia przeznaczona dla lokali gastronomicznych i sklepów oraz salonik dla VIP-ów.

"Nasz port lotniczy będzie przez cztery lata wielkim placem budowy" - powiedział członek zarządu wiedeńskiego lotniska Guenther Ofner. Podkreślił, że celem rozbudowy i modernizacji jest dołączenie do grona czołowych portów lotniczych w Europie.

Od 2012 r. liczba pasażerów korzystających z wiedeńskiego lotniska zwiększyła się o 40 proc. Na ten rok przewiduje się rekordową liczbę ponad 30 milionów pasażerów. Wiedeń korzysta m.in. na tym, że jest bazą wielu niskokosztowych przewoźników.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wiedeń
lotnisko
Austria
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.