TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Warszawskie skutki strajku pilotów BA
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 10.09.2019 10:30:49
Warszawskie skutki strajku pilotów BA

10 września poranna rotacja Warszawa - Londyn została odwołana z powodu strajku pilotów BA.

10 września poranna rotacja Warszawa - Londyn LOT-u została odwołana z powodu strajku pilotów BA.

W związku ze strajkiem pilotów British Airways (BA) odwołano wtorkową poranną rotację o 10.50 na trasie Warszawa - Londyn - przekazał we wtorek PAP rzecznik Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze" (PPL) Piotr Rudzki.

Rzecznik PPL poinformował, że w związku ze strajkiem, nie wiadomo jeszcze, czy odbędzie się planowana na ok. godz. 17 popołudniowa rotacja BA z Warszawy do Londynu.

Stowarzyszenie Pilotów Brytyjskich Linii Lotniczych (BALPA) poinformowało w poniedziałek, że strajk jest wynikiem niezadowolenia pilotów z warunków płacowych. Władze linii oświadczyły, że strajk jest nieuzasadniony, bowiem "oferta płacowa firmy jest uczciwa".

To nie koniec

BALPA poinformowało, że piloci British Airways zamierzają w tym miesiącu strajkować jeszcze raz - 27 września.

Brytyjski Urząd Lotnictwa Cywilnego (CAA) bada sprawę rzetelnego informowania pasażerów o problemach. CAA przypomniał władzom British Airways o prawach klientów, podkreślając, że podczas strajków linie powinny zaoferować pasażerom zwrot kosztów za odwołane loty, alternatywne połączenia na porównywalnych warunkach lub nowy lot w późniejszym terminie.

British Airways pod koniec sierpnia informowały, że wprowadzane będą zmiany do rozkładu lotów. Zapewniono, że pasażerom, których loty zostaną odwołane, oferowany będzie zwrot pieniędzy za bilety bądź zmiana rezerwacji. Rozważany był też leasing samolotów i załóg innych linii. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
strajk
pilot
British Airways
Lotnisko Warszawa