TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Warszawskie lotnisko w kwietniu: 1,5 mln pasażerów
InfoAir.pl - Opublikowano: 15.05.2019 11:30:58
Warszawskie lotnisko w kwietniu: 1,5 mln pasażerów

Lotnisko Chopina w kwietniu br. obsłużyło prawie 1,5 mln pasażerów, co daje 10-proc. wzrost w porównaniu z analogicznym okresem ub.r.

Lotnisko Chopina w kwietniu br. obsłużyło prawie 1,5 mln pasażerów, co daje 10-proc. wzrost w porównaniu z analogicznym okresem ub.r. - poinformował we wtorek port. Od początku roku z lotniska skorzystało blisko 5,2 mln osób, z czego 4,6 mln w ruchu międzynarodowym.

-"W kwietniu Lotnisko Chopina obsłużyło prawie 1,5 mln pasażerów. To aż o dziesięć procent więcej w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. Mimo wyłączenia z operacji lotniczych jednej z dwóch dróg startowych, stołeczny port nadal odnotowuje wzrost liczby odprawianych pasażerów" - poinformowało lotnisko w komunikacie.

Jak dodano, od początku roku w porcie zrealizowano prawie 55 tys. operacji lotniczych w ruchu pasażerskim – prawie 9 proc. więcej niż w pierwszych czterech miesiącach 2018 r.

-"W tym samym okresie z usług lotniska skorzystało blisko 5,2 mln pasażerów, z czego 4,6 mln w ruchu międzynarodowym" - czytamy.

Port podał, że w marcu i kwietniu odsetek pasażerów transferowych wyniósł 33 proc.

-"Stale zwiększa się też liczba pasażerów podróżujących na trasach krajowych. Od stycznia było to 534 tys. osób. To 4 proc. więcej w porównaniu z rokiem ubiegłym" - przekazał port.

Letnia oferta

W tegorocznym sezonie letnim Lotnisko Chopina oferuje 121 kierunków regularnych do 54 państw realizowanych przez 27 przewoźników oraz 68 kierunków czarterowych do 21 państw realizowanych przez 24 przewoźników.

Latem stołeczny port zaoferuje nowe kierunki zagraniczne - od czerwca będzie można wybrać się bezpośrednio z Warszawy do Warny, Bejrutu czy Miami.

Lotnisko Chopina w Warszawie to największy port lotniczy w Polsce. W 2018 roku odprawiło 17,8 mln. Lotniskiem zarządza Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze". (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rynek
lotnisko
Lotnisko Warszawa
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.