TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Warszawa Airport z wynikami za luty 2018 - 1 mln 60 tys. pasażerów
InfoAir.pl - Opublikowano: 08.03.2018 08:00:42
Warszawa z wynikami za luty 2018 - 1 mln 60 tys. pasażerów

Warszawskie Lotnisko Chopina w lutym 2018 r. obsłużyło 1 mln 60 tys. pasażerów.

Największy port lotniczy w Polsce, czyli Lotnisko Chopina w lutym br. obsłużyło 1 mln 60 tys. pasażerów - poinformował port. To o 12,8 proc. więcej podróżnych niż w analogicznym okresie ub.r. Jednak w porównaniu do stycznia 2018 r. lotnisko obsłużyło o ok. 60 tys. osób mniej.

-"Po raz pierwszy w historii naszego lotniska w lutym obsłużyliśmy ponad milion osób, dzięki czemu możemy założyć, że w tym roku w każdym miesiącu obsłużonych będzie co najmniej 1 mln pasażerów" - powiedział, cytowany w komunikacie, dyrektor biura marketingu i PR Lotniska Chopina Hubert Wojciechowski.

Jak podkreślono w komunikacie, na ostatnie dobre wyniki znaczący wpływ ma stałe zwiększanie się liczby pasażerów warszawskiego portu uczestniczących w ruchu międzynarodowym. W ciągu dwóch pierwszych miesięcy bieżącego roku było ich prawie 2 mln. To o 19,6 proc. więcej niż w takim samym okresie roku ubiegłego. W ruchu krajowym z warszawskiego portu skorzystało ok. 237.000 pasażerów - podano.

W całym 2017 r. port obsłużył 15,75 mln pasażerów – o 23 proc. więcej niż w 2016 r. W styczniu 2018 r. lotnisko obsłużyło 1 mln 121 tys. pasażerów, czyli o ponad 16 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2017 roku.

-"W ubiegłym roku z naszego portu skorzystało niemal 16 milionów osób, a w tym roku obsłużonych będzie co najmniej 0,5 mln więcej. To wszystko wskazuje na potrzebę powstania w naszym kraju nowego, większego portu lotniczego" - podkreślił Wojciechowski.

Warszawskim portem zarządza Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze", które zarządza także Portem Lotniczym Zielona Góra–Babimost. Jak przekazano w komunikacie, lotnisko to w lutym br. obsłużyło 1658 osób, co oznacza wzrost o 153 proc. w stosunku do lutego 2017 roku. W styczniu br. z lotniska skorzystały 1562 osoby. Od sezonu letniego z zielonogórskiego portu pasażerowie będą mogli podróżować wakacyjnymi czarterami do Bułgarii i Turcji. (PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rynek
Lotnisko Warszawa
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.