TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Warszawa z wynikami za luty 2018 - 1 mln 60 tys. pasażerów
InfoAir.pl - Opublikowano: 08.03.2018 08:00:42
Warszawa z wynikami za luty 2018 - 1 mln 60 tys. pasażerów

Warszawskie Lotnisko Chopina w lutym 2018 r. obsłużyło 1 mln 60 tys. pasażerów.

Największy port lotniczy w Polsce, czyli Lotnisko Chopina w lutym br. obsłużyło 1 mln 60 tys. pasażerów - poinformował port. To o 12,8 proc. więcej podróżnych niż w analogicznym okresie ub.r. Jednak w porównaniu do stycznia 2018 r. lotnisko obsłużyło o ok. 60 tys. osób mniej.

-"Po raz pierwszy w historii naszego lotniska w lutym obsłużyliśmy ponad milion osób, dzięki czemu możemy założyć, że w tym roku w każdym miesiącu obsłużonych będzie co najmniej 1 mln pasażerów" - powiedział, cytowany w komunikacie, dyrektor biura marketingu i PR Lotniska Chopina Hubert Wojciechowski.

Jak podkreślono w komunikacie, na ostatnie dobre wyniki znaczący wpływ ma stałe zwiększanie się liczby pasażerów warszawskiego portu uczestniczących w ruchu międzynarodowym. W ciągu dwóch pierwszych miesięcy bieżącego roku było ich prawie 2 mln. To o 19,6 proc. więcej niż w takim samym okresie roku ubiegłego. W ruchu krajowym z warszawskiego portu skorzystało ok. 237.000 pasażerów - podano.

W całym 2017 r. port obsłużył 15,75 mln pasażerów – o 23 proc. więcej niż w 2016 r. W styczniu 2018 r. lotnisko obsłużyło 1 mln 121 tys. pasażerów, czyli o ponad 16 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2017 roku.

-"W ubiegłym roku z naszego portu skorzystało niemal 16 milionów osób, a w tym roku obsłużonych będzie co najmniej 0,5 mln więcej. To wszystko wskazuje na potrzebę powstania w naszym kraju nowego, większego portu lotniczego" - podkreślił Wojciechowski.

Warszawskim portem zarządza Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze", które zarządza także Portem Lotniczym Zielona Góra–Babimost. Jak przekazano w komunikacie, lotnisko to w lutym br. obsłużyło 1658 osób, co oznacza wzrost o 153 proc. w stosunku do lutego 2017 roku. W styczniu br. z lotniska skorzystały 1562 osoby. Od sezonu letniego z zielonogórskiego portu pasażerowie będą mogli podróżować wakacyjnymi czarterami do Bułgarii i Turcji. (PAP)
Sprawdź też:
rynek
Lotnisko Warszawa

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.