TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Warszawa: 50 dodatkowych samolotów
LOTNISKO CHOPINA - Opublikowano: 27.05.2015 11:52:45

Blisko 50 dodatkowych samolotów przyleci do Warszawy z Hiszpanii i Ukrainy z kibicami na finałowy mecz Ligi Europejskiej. Lotnisko Chopina jest gotowe na ich przyjęcie.

To największe wyzwanie logistyczne dla Lotniska Chopina od czasu finałów Mistrzostw Europy Euro2012. Blisko 20 tys. kibiców przyleci do Warszawy wyczarterowanymi samolotami aby obejrzeć finał Ligi Europejskiej na Stadionie Narodowym.

Wśród samolotów z kibicami spodziewać się można wielu ciekawostek. Swój przylot zapowiedziały m.in. dwa Jumbojety, Boeing 777 i Boeing 767, a także wiele mniejszych samolotów w barwach przewoźników, których na co dzień nie oglądamy w Warszawie.

Niestety przylot tak dużych grup kibiców i ich powroty do domu po finałowym meczu mogą wiązać się z większymi niż zwykle uciążliwościami dla mieszkańców z okolic lotniska.

W ciągu nocy po meczu zaplanowanych zostało około 30 startów. Już teraz lotnisko prosi wszystkich mieszkańców Warszawy i okolicznych gmin o wyrozumiałość i przeprasza za wszelkie uciążliwości związane z tym wydarzeniem


Sprawdź też:
Warszawa
lotnisko

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.