TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

W przyszłym tygodniu możliwe utrudnienia w dojeździe do Lotniska Chopina
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 08.02.2019 14:43:59
W przyszłym tygodniu możliwe utrudnienia w dojeździe do Lotniska Chopina

Trzeba się liczyć ze wzmożonymi środkami ostrożności i utrudnieniami w dojeździe do Lotniska Chopina w związku z konferencją bliskowschodnią, która odbędzie się 13 – 14 lutego br. w Warszawie.

Trzeba się liczyć ze wzmożonymi środkami ostrożności i utrudnieniami w dojeździe do Lotniska Chopina w związku z konferencją bliskowschodnią, która odbędzie się 13 – 14 lutego br. w Warszawie - poinformował port. Dodano, że nie są przewidywane utrudnienia w pracy lotniska.

13-14 lutego w Warszawie odbędzie się spotkanie ministerialne poświęcone budowaniu pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie, organizowane wspólnie przez Polskę i Stany Zjednoczone. Swoją obecność potwierdzili m.in. wiceprezydent USA Mike Pence, amerykański sekretarz stanu Mike Pompeo, premier Izraela Benjamin Netanjahu i wielu innych przedstawicieli państw europejskich oraz krajów regionu Zatoki Perskiej.

Jak poinformowało w piątek w komunikacie Lotnisko Chopina, w związku zbliżającym się spotkaniem planowane jest tymczasowe przywrócenie kontroli granicznej na granicy wewnętrznej Unii Europejskiej. "Będzie się to wiązać z wyrywkową kontrolą dokumentów pasażerów podróżujących również wewnątrz strefy Schengen. Na lotnisku uruchomione będą dodatkowe stanowiska odprawowe Straży Granicznej" - podano.

Zaznaczono, że pasażerowie korzystający z Lotniska Chopina w normalnym ruchu pasażerskim (zarówno połączenia regularne, jak i czarterowe) nie powinni odczuć na lotnisku utrudnień. Ale zaznaczono, że z uwagi na możliwe utrudnienia w dojeździe należy zarezerwować sobie więcej czasu na dojazd do lotniska.

W komunikacie przypominano, że na lotnisku nie wolno zostawiać bagaży bez opieki. Zaapelowano o przekazywanie służbom państwowym lub pracownikom lotniska wszystkich informacji o pozostawionych pakunkach lub bagażu jak również o sytuacji, które wzbudzają obawy.

Lotnisko zwróciło się, też do spotterów - miłośników lotnictwa. Jak podano, w odległości mniejszej niż 3 metry od ogrodzenia lotniska nie można przystawiać, ani tym bardziej opierać o ogrodzenie lub dostawiać żadnych przedmiotów. W szczególności dotyczy to podjeżdżania samochodami, podstawiania drabin/skrzyń lub innych instalacji pozwalających na jego przewyższenie. "Jednocześnie prosimy o przekazywanie informacji nt. wszystkich zauważonych nietypowych lub groźnych sytuacji do Policji lub zarządzającego portu, a także o wykonywanie poleceń funkcjonariuszy służb państwowych, którzy będą patrolować rejony przylegające do lotniska" - podkreślono.

"Operatorom dronów przypominamy, że korzystanie z nich w pobliżu lotniska jest zakazane. Jednocześnie prosimy o bieżące sprawdzanie informacji PAŻP i ULC nt. dodatkowych zakazów i obostrzeń w ich wykorzystaniu w rejonie Warszawy w dniach konferencji oraz dniach poprzedzających konferencję" - podano.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
lotnisko
Warszawa
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.