TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Usiądziemy co drugi fotel w samolocie? Easyjet: To prawdopodobne
InfoAir.pl - Opublikowano: 16.04.2020 12:30:17
Przerwy między fotelami w samolotach? Easyjet: To prawdopodobne ; fot. Easy Jet

Podczas telekonferencji prezes Easyjet Johan Lundgren uznał za prawdopodobne pozostawianie w samolotach pustych foteli, w celu utrzymania odpowiedniego dystansu między pasażerami.

Podczas telekonferencji prezes Easyjet Johan Lundgren uznał za prawdopodobne pozostawianie w samolotach pustych foteli, w celu utrzymania odpowiedniego dystansu między pasażerami.

16 kwietnia – podczas telekonferencji - prezes Easyjet Johan Lundgren poinformował, że dzięki dwóm kredytom w łącznej kwocie 400 mln funtów oraz innym przedsięwzięciom brytyjskie tanie linie lotnicze Easyjet zwiększyły swe rezerwy gotówkowe do 3,3 mld funtów, co oznacza zdolność przetrwania dziewięciu miesięcy z zakazem lotów.

Według niego, kredytów tych udzielono pod zastaw samolotów. Ponadto prowadzi się rozmowy z firmami leasingowymi w sprawie sprzedania im samolotów, które linie Easyjet następnie by wynajęły.

Co drugie miejsce?

Z powodu pandemii koronawirusa cała flota towarzystwa Easyjet jest obecnie uziemiona. Lundgren nie chciał prognozować, kiedy zakaz lotów zostanie cofnięty.

Zaznaczył tylko, że najpierw mogłoby dojść do wznowienia połączeń wewnętrznych w poszczególnych państwach.

Za prawdopodobne uznał pozostawianie w samolotach pustych foteli w celu utrzymania odpowiedniego dystansu między pasażerami.

Ceny i kursy

Typową dla trwającego od października do marca półrocza zimowego stratę z działalności operacyjnej udało się zmniejszyć w porównaniu z analogicznym okresem sprzed roku z 275 mln funtów do poziomu od 185 mln do 205 mln funtów.

-"Jednocześnie wpływy zwiększyły się o 1,6 proc. do blisko 2,4 mld funtów, a przyczynił się do tego między innymi wzrost cen biletów - powiedział Lundgren.

Dodał, że przy uwzględnieniu zmian kursów walutowych towarzystwo inkasowało teraz za każde sprzedane miejsce w samolocie średnio o 10 proc. więcej niż rok wcześniej, co z nadwyżką zrekompensowało ponad siedmioprocentowy spadek liczby pasażerów. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
samolot
linia
Easy Jet