TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

United Airlines bez pustego, środkowego rzędu
InfoAir.pl - Opublikowano: 12.05.2020 13:30:38
United Airlines bez pustego, środkowego rządu ; fot. United Airlines

Lekarz lecący w sobotę z New Jersey do Kalifornii opublikował na Twitterze zdjęcie wypełnionego ludźmi samolotu

Lekarz lecący w sobotę z New Jersey do Kalifornii opublikował na Twitterze zdjęcie wypełnionego ludźmi samolotu.

Dodał, że pasażerowie byli "przerażeni" i "zszokowani", a linie zapewniały wcześniej, że pozostawią puste środkowe miejsce - podał w poniedziałek serwis internetowy "USA Today".

Brak zasad

Dr Ethan Weiss, kardiolog i naukowiec z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Francisco, w sobotę opublikował na Twitterze zdjęcie, na którym widać wnętrze wypełnionego pasażerami samolotu United Airlines lecącego z Newark w stanie New Jersey do San Francisco w Kalifornii.

"Wygląda na to, że United łagodzi swoje zasady dystansu społecznego" - napisał na Twitterze Weiss. Dodał, że "ludzie w tym samolocie są przerażeni / zszokowani".

W osobnym tweecie Weiss zamieścił oświadczenie United, wysłane przed lotem do wszystkich pasażerów, mówiące o "automatycznym blokowaniu środkowego miejsca", co miało zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Weiss wyjaśnił, że jest jednym z pracowników medycznych, którzy zostali za darmo przetransportowani przez United Airlines do Nowego Jorku, żeby pomóc w opiece nad pacjentami w związku z pandemią koronawirusa. Do San Francisco wracał z grupą 25 osób, które pracowały w nowojorskich szpitalach przez ostatnie dwa-cztery tygodnie.

Zdaniem United Airlines

Rzeczniczka United Airlines Kimberly Gibbs zapewniła "USA Today", że linie wdrożyły nowy proces wchodzenia na pokład i wysiadania z samolotu. Podkreśliła też, że lot do San Francisco "miał dodatkowych 25 pracowników medycznych na pokładzie", a w ciągu ostatnich kilku tygodni liniami bezpłatnie podróżowało w sumie ponad tysiąc pracowników medycznych.

"Wszyscy pasażerowie i pracownicy zostali poproszeni o noszenie osłon twarzy, zgodnie z naszymi nowymi zasadami" - dodała rzeczniczka United. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
bezpieczeństwo
pasażer
USA