TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Unijny Mechanizm Ochrony Ludności umożliwili powrót Polakom
InfoAir.pl - Opublikowano: 24.03.2020 11:30:26
Unijny Mechanizm Ochrony Ludności umożliwili powrót Polakom

Za pośrednictwem unijnego mechanizmu trwa nowa runda repatriacji obywateli UE.

Za pośrednictwem unijnego mechanizmu trwa nowa runda repatriacji obywateli UE. Do tej pory dzięki takiej pomocy zapewniono powrót do domów prawie 1400 mieszkańcom Unii Europejskiej.

Polscy obywatele skorzystają z unijnego wsparcia podczas repatriacji z Czadu, Sudanu, Nepalu, Malediwów oraz – za pośrednictwem Wielkiej Brytanii – z Peru.

Unijna pomoc

UE nadal pomaga państwom członkowskim UE w repatriacji obywateli przebywających za granicą z powodu rosnącej liczby ograniczeń w krajach trzecich.

Za pośrednictwem Unijnego Mechanizmu Ochrony Ludności Belgia przywiozła w ten weekend 223 obywateli UE z Tunezji. Niemcy organizują loty w celu sprowadzenia obywateli UE z Egiptu, Maroka, Tunezji, Filipin, Argentyny i Dominikany. Łotewskie samoloty przywiozą obywateli UE z Gruzji, a Litwa repatriuje Europejczyków z Indonezji. Czechy zorganizują loty repatriacyjne z Egiptu, Wietnamu i Filipin.

Polska będzie repatriować obywateli z Czadu, Sudanu, Nepalu i Malediwów, a Wielka Brytania zapewni transport obywateli Wielkiej Brytanii i obywateli UE przebywających obecnie w Peru.

Od początku wybuchu epidemii Unijny Mechanizm Ochrony Ludności ułatwił jak dotąd repatriację 1381 obywateli UE z Wuhan, Japonii, Oakland, Maroka i Tunezji.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
akcja
unia