TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ulster: Przysmak pszczół na 300 przystankach
NOIZZ.PL - Opublikowano: 16.07.2019 15:14:02

Ulubiona roślina pszczół na dachach 300 przystanków. W Holandii.

Na dachach ponad 300 przystanków autobusowych w holenderskim Utrechcie posadzono kwiaty przyjazne pszczołom.

Jak informuje portal noizz.pl - na dachach ponad 300 przystanków autobusowych w holenderskim Utrechcie posadzono kwiaty przyjazne pszczołom. Roślinna instalacja składa się głównie z rozchodnika okazałego - miododajnego gatunku, który w okresie kwitnienia jest bardzo chętnie odwiedzany przez pszczoły i motyle.

- To prezent, jaki miasto postanowiło przekazać tym niezwykle ważnym zwierzętom - informuje Independent.

Stanowiska, jakie znajdziemy na dachach przystanków w Utrechcie, nie tylko pozytywnie wpływają na bioróżnorodność biologiczną w mieście, ale także wychwytują drobny pył z powietrza oraz magazynują wodę deszczową. Roślinne dachy znajdują się pod opieką specjalnej ekipy ogrodników, którzy poruszają się po mieście pojazdami elektrycznymi.

Transportowa odnowa

W ostatnim czasie władze Utrechtu rozpoczęły serie działań mających na celu poprawę jakości powietrza. Samorząd planuje zakup 55 autobusów elektrycznych, dzięki czemu w 2028 roku transport publiczny w mieście będzie w 100 proc. zasilany z odnawialnych źródeł energii, a dokładniej - z holenderskich wiatraków.

Warto dodać, że Holandia jest pierwszym krajem na świecie, gdzie już teraz cały kolejowy transport publiczny jest zasilany przez energię z wiatru.

Utrecht prowadzi również program dofinansowań dla mieszkańców, którzy chcieliby posadzić rośliny na swoich dachach.WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przystanek
Holandia
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.