TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

ULC: w listopadzie w Krakowie międzynarodowa konferencja nt. cyberzagrożeń w lotnictwie
PAP - Opublikowano: 09.04.2017 13:07:08
ULC: w listopadzie w Krakowie międzynarodowa konferencja nt. cyberzagrożeń w lotnictwie

Od 8 do 9 listopada w Krakowie przedstawiciele krajowych i międzynarodowych instytucji lotniczych, a także eksperci i reprezentanci firm związanych z branżą mają rozmawiać o przeciwdziałaniu cyberatakom w lotnictwie cywilnym - poinformował Urząd Lotnictwa Cywilnego.

Od 8 do 9 listopada w Krakowie przedstawiciele krajowych i międzynarodowych instytucji lotniczych, a także eksperci i reprezentanci firm związanych z branżą mają rozmawiać o przeciwdziałaniu cyberatakom w lotnictwie cywilnym - poinformował Urząd Lotnictwa Cywilnego.

Międzynarodową konferencję na temat cyberbezpieczeństwa w lotnictwie cywilnym organizuje Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, wspólnie z Europejską Agencją Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) i Urzędem Lotnictwa Cywilnego.

Urząd Lotnictwa Cywilnego podkreślił w komunikacie, że cyberzagrożenia dla systemu lotnictwa cywilnego to realny i poważny problem, który może poważnie zakłócić organizację usług w lotnictwie cywilnym. Może też stać się przyczyną katastrofalnych w skutkach zdarzeń pociągających za sobą ofiary w ludziach i zniszczenia infrastruktury krytycznej.

Dotyczy to - jak zaznaczono - w równym stopniu linii lotniczych, lotnisk, jak i podmiotów zarządzających ruchem lotniczym.

- "W czasach, gdy zwiększa się ilość ataków na sieci i systemy informatyczne bardzo ważne jest zapewnienie maksymalnej ochrony przed nimi w transporcie lotniczym. Cieszę się, że właśnie w Polsce będziemy rozmawiać o zapewnieniu bezpieczeństwa infrastruktury krytycznej przed cyberatakami" ? podkreślił cytowany w komunikacie prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego Piotr Samson.

Konferencja w Krakowie będzie kolejną wspólną konferencją EASA, resortu infrastruktury oraz ULC.

- "Po sukcesie ubiegłorocznej konferencji w Warszawie poświęconej bezzałogowym statkom powietrznym, której gospodarzem była EASA, MIiB i ULC zdecydowano o kontynuowaniu współpracy" - podał ULC.

- "Cyberbezpieczeństwo jest zjawiskiem nowym i niezwykle ważnym, dlatego chcemy skonsolidować wiedzę na temat zagrożeń oraz sposobów zapobiegania i ochrony przed cyberatakami. Cieszę się, że drugi rok z rzędu Polska jest gospodarzem międzynarodowej konferencji o tak istotnym dla branży lotniczej znaczeniu" ? zaznaczył Samson.

Udział w Konferencji zapowiedzieli: dyrektor generalny EASA Patrick Ky, minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk oraz prezes ULC Piotr Samson.

Partnerem konferencji są: Miasto Kraków, Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków ? Balice, Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" oraz Polska Agencja Żeglugi Powietrznej.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Europejskie Centrum ds. Cyberbezpieczeństwa w Lotnictwie
cyberbezpieczeństwo
konferencja PAP
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.