TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Trudny powrót lotnictwa. Bułgaria szuka pasażerów [FILM]
InfoAir.pl - Opublikowano: 30.04.2020 09:30:00
Trudny powrót lotnictwa. Bułgaria szuka pasażerów; fot. Bulgaria Air

Bułgarskie władze poszukują pasażerów samolotu, którym leciały osoby zakażone.

Bułgarskie władze poszukują pasażerów samolotu krajowych linii lotniczych Bulgaria Air, który w poniedziałek, 27 kwietnia przyleciał z Amsterdamu z trzema zakażonymi koronawirusem pasażerami na pokładzie.

Jak poinformował główny inspektor sanitarny kraju, dr Angeł Kunczew, w samolocie było 95 pasażerów, a na lotnisku nie dopilnowano wszystkich formalności po przybyciu podróżnych i nie wszyscy podali dane o adresach, pod którymi będą przebywać podczas obowiązkowej 14-dniowej kwarantanny. Listę pasażerów przekazano dopiero we wtorek wieczorem.

Interweniował resort spraw wewnętrznych Bułgarii, który zwrócił się do podróżnych o dobrowolne zgłoszenie się do regionalnych inspektoratów sanitarnych. W środę jednak nie wszyscy się odezwali. Linie lotnicze zapewniły, że wszystkie niezbędne procedury sanitarne na pokładzie były spełnione, lecz w wywiadach dla radia publicznego część podróżnych poinformowała, że tak nie było, a większość ludzi w samolocie nie miała maseczek.

Część podróżnych była pracownikami rolnymi. Jak podało radio publiczne, kobieta z południowo-wschodniego miasta Chaskowo, przyjęta w czwartek do szpitala w stanie ciężkim, wsiadła do samolotu, wiedząc, że jest chora.

W środę z Amsterdamu przybył kolejny samolot bułgarskich linii lotniczych.

W Bułgarii potwierdzono łącznie 1447 przypadków zakażenia, a 64 osoby zmarły na Covid-19. (PAP)

Na koniec film od Bulgaria Air, jak dbają o bezpieczeństwo w tym trudnym momencie:


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
linia
Bułgaria