TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Transavia przyleciała z Eindhoven do Krakowa
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 09.10.2018 19:00:54
Transavia z Krakowa do Eindhoven

9 października Kraków uruchomił połączenie lotnicze z Eindhoven w Holandii.

9 października Kraków uruchomił  połączenie lotnicze z Eindhoven w Holandii.

Kraków posiada od wtorku bezpośrednie połączenie lotnicze z Eindhoven, położonym w południowej Holandii. Uruchomiła je linia lotnicza Transavia, należąca do grupy Air France KLM.

Samoloty tego przewoźnika będą latały pomiędzy Krakowem i Eindhoven cztery razy w tygodniu: w poniedziałki, czwartki, piątki i niedziele. Trasę obsługują maszyny Boeing 737-800 ze 189 miejscami na pokładzie. Rozkładowy czas przelotu wynosi dwie godziny.

Jak przypomniał prezes Kraków Aiport Radosław Włoszek, jest to trzecie połączenie pomiędzy Krakowem a Holandią oferowane przez przewoźników. "Połączenie linii lotniczej Transavia do Eindhoven jest także pierwszym z dziewięciu nowych połączeń, które zostaną zainaugurowane w najbliższych miesiącach" - zapowiedział.

Erik-Jan Gelink, dyrektor ds. komunikacji Transavia poinformował, że Kraków jest drugim miastem w Polsce, po Katowicach, do którego lata ta linia lotnicza.

-"Oba miasta znajdują się na południu Polski, w najgęściej zaludnionym rejonie kraju. W tym regionie mieszka i pracuje ok. 10 milionów osób, dlatego ma on dla nas ogromny potencjał" - powiedział i przypomniał, że w ciągu ostatnich pięciu lat liczba pasażerów podróżujących z Holandii do Polski podwoiła się, rosnąc o średnio 15 proc. rocznie.

Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym, który w zeszłym roku odprawił ponad 5,8 mln osób, a na ten rok prognozuje 9-proc. wzrost ruchu pasażerskiego, co oznacza przekroczenie progu 6 mln pasażerów rocznie.

W letnim rozkładzie lotów, który obowiązuje od 20 marca, ma 103 połączenia do 27 krajów na czterech kontynentach. Oferuje je 22 przewoźników operujących z krakowskiego lotniska.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linia
Transavia
Lotnisko Kraków
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.