TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Sypie się personalny skład CPK
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 20.02.2019 14:00:59
Nieoczekiwana dymisja prezesa CPK

Prezes spółki celowej do realizacji CPK Jacek Bartosiak zrezygnował z funkcji.

Prezes spółki celowej do realizacji CPK Jacek Bartosiak z dniem 19 lutego, z przyczyn osobistych, zrezygnował z funkcji prezesa spółki Centralny Port Komunikacyjny - poinformowała spółka w przesłanym PAP komunikacie.

Na swoich miejscach w zarządzie pozostali:

  • Dariusz Sawicki odpowiedzialny za część lotniskową,

  • Piotr Malepszak, który odpowiada za część kolejową,

  • i Michał Wrona, w którego gestii są kwestie finansowe.

Spółka celowa kontynuuje przygotowania do budowy CPK.

"-Rozumiem i szanuję decyzję Jacka Bartosiaka, a jednocześnie dziękuję mu za ogrom pracy organizacyjnej w trudnym początkowym okresie działania spółki. CPK to najważniejszy rządowy projekt infrastrukturalny w Polsce. Do jego realizacji udało nam się już stworzyć zespół uznanych fachowców, co gwarantuje ciągłość tego projektu. Uzgodniłem z Jackiem, że nadal możemy liczyć na jego wsparcie przy Programie CPK. Uzgodniłem z Jackiem, że nadal możemy liczyć na jego wsparcie przy Programie CPK" – powiedział cytowany w komunikacie wiceminister infrastruktury Mikołaj Wild, pełnomocnik rządu ds. CPK.

Względy osobiste

"Moja rezygnacja motywowana jest wyłącznie sprawami osobistymi. Chcę z całą mocą podkreślić, że moja opinia co do konieczności budowy CPK pozostaje niezmienna. W interesie Polski i Europy Środkowo-Wschodniej jest jak najszybsze uruchomienie CPK, który będzie impulsem dla PKB, wehikułem do tworzenia miejsc pracy oraz poprawi mobilność społeczną regionu i zwiększy bezpieczeństwo Polski" – dodaje cytowany w komunikacie Jacek Bartosiak, były prezes CPK.

Jacek Bartosiak stał na czele spółki CPK od połowy października ub. roku. Do 30 listopada w spółce funkcjonował jednoosobowy zarząd. Od 1 grudnia do Jacka Bartosiaka dołączyli trzej pozostali członkowie zarządu: Dariusz Sawicki, Piotr Malepszak i Michał Wrona.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
personalia
CPK
  • Robert Spychala – 20.02.2019

    Miś na miarę PISowskich możliwości :-)

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.