TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Świnoujście wprowadzi bezpłatna komunikację?
SWINOUJSKIE.INFO/ - Opublikowano: 26.07.2019 11:16:34

Od nowego roku miejskie autobusy bezpłatne dla wszystkich mieszkańców? Taka jest propozycja radnych.

Jak informuje portal swinoujskie.info - wniosek o bezpłatną komunikację miejską w Świnoujściu dla wszystkich od nowego roku złożyli w lipcu radni klubu Wybieram Świnoujście.

Bezpłatna komunikacja dla wszystkich mieszkańców będzie oznaczała, że kasę spółki autobusowej będzie trzeba zasilić dodatkowymi pieniędzmi utraconymi z tytułu niesprzedanych biletów.

– Analizujemy finanse miasta. Budżet mógłby sobie na taki wysiłek pozwolić. Ważny jest aspekt społeczny i ekologiczny – podkreśla radny Marek Niewiarowski z Wybieram Świnoujście.

Dziś w Świnoujściu z bezpłatnych przejazdów mogą korzystać dzieci do lat 8 oraz uczniowie stacjonarnych szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Jeśli świnoujscy radni poprą pomysł, od nowego roku, wszyscy mieszkańcy bez wyjątku, będą mogli poruszać się autobusami bezpłatnie.WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
BKM
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.