TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Styczeń 2019 na Lotnisku Poznań: 128 718 pasażerów
InfoAir.pl - Opublikowano: 01.03.2019 17:30:17
Styczeń 2019 na Lotnisku Poznań: 128 718 pasażerów

Lekki statystyczny spadek poznańskich pasażerów za styczeń 2019 r.

W styczniu poznańskie lotnisko obsłużyło 128 718 pasażerów, co stanowi o zapowiadanej korekcie na poziomie -3% rok do roku.

-"Jednocześnie cieszymy się z zapowiedzianych przez władze miasta, podczas niedawnej konferencji prasowej, działań nakierowanych na wsparcie promocji połączeń lotniczych z i do POZ - podała Ławica w komunikacie

Chodzi m.in. o usprawnienie kontroli bezpieczeństwa, dobudowa nowych stoisk do odprawy biletowo-bagażowej, utrzymanie tegorocznej liczby pasażerów oraz przeznaczenie 20 mln złotych na promocję Poznania za granicą.

Podczas konferencji władze lotniska szczegółowo podsumowały także 2018 roku, w którym obsłużono ponad 2,476 mln pasażerów. W porównaniu do 2017 roku oznacza to wzrost aż o 33 procent, co jest drugim wynikiem w Europie wśród portów lotniczych obsługujących do 5 mln pasażerów.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rynek
lotnisko
Lotnisko Poznań
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.