TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Strajk w łódzkim MPK wisi w powietrzu
RADIO ESKA - Opublikowano: 14.07.2017 13:40:43

Związkowcy grożą paraliżem miasta

Jak informuje Radio ESKA - strajk w Łodzi wisi w powietrzu. Kierowcy MPK Łódź domagają się podwyższenia pensji, a także poprawy nowego rozkładu jazdy.

Zarząd miejskiego przewoźnika nie godzi się na takie postulaty. Związkowcy grożą, że jeśli nie będą mieli innego wyjścia - sparaliżują miasto. - Strajk będzie w ostateczności - jeżeli pan prezes będzie uważał, że te argumenty, które mu przedstawiliśmy są do niczego - mówi jeden ze związkowców.

Wiceprezes MPK Łódź Krzysztof Kamiński mówi, że przedsiębiorstwo nie jest w stanie spełnić oczekiwań pracowników. - Jest żądanie 2 zł na godzinę dla pracowników fizycznych i 336 zł dla pracowników, którzy nie są w systemie godzinowym. Jako zarząd odpowiadamy za finanse tej spółki i nie możemy się na to zgodzić, bo sytuacja spółki jest taka, jaka jest - tłumaczy.

Średnie wynagrodzenie dla kierowców łódzkiego MPK wynosi około 4 tysięcy zł brutto.


WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kierowca
MPK Łódź
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.