TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Sposobem w wirusa: Na lotnisku w Pile ruszy … kino samochodowe
InfoAir.pl - Opublikowano: 09.05.2020 18:00:45
Na lotnisku w Pile ruszy … kino samochodowe; fot. Super Express

Od połowy maja kino samochodowe na lotnisku w Pile.

W połowie maja na lotnisku w Pile (woj. wielkopolskie) zacznie działać kino samochodowe. Władze miasta rozważają zorganizowanie w podobnej formie przedstawień teatralnych i koncertów.

Na płycie lotniska pojawi się ekran LED o powierzchni 50 m kw.

Dwa seanse tygodniowo

Prezydent Piły Piotr Głowski podkreślił, że z uwagi na pandemię koronawirusa nie wiadomo, kiedy kina i teatry będą mogły prowadzić normalną działalność. "Dlatego wracamy do sprawdzonego modelu, czyli kina samochodowego. Ta formuła daje możliwość bezpiecznego, wspólnego oglądania osobom, które na co dzień się nie znają" – zaznaczył.

Głowski dodał, że władze miasta rozważają zorganizowanie w podobny sposób przedstawień teatralnych. "Co do prezentowanych form, można wyobrazić sobie również organizację koncertów na żywo. Nikt z nas nie wie, kiedy odpowiedzialnie będziemy mogli znieść te wszystkie ograniczenia" – przyznał.

Według założeń na pilskim lotnisku będą organizowane dwa seanse kinowe tygodniowo. Zwiększenie częstotliwości pokazów władze miasta uzależniają od zainteresowania mieszkańców. W jednym seansie będzie mogło wziąć udział od 80 do 150 samochodów. Ze względów bezpieczeństwa w jednym aucie będą mogły przebywać maksymalnie dwie osoby. Filmy będą wyświetlane na należącym do urzędu miasta ekranie LED o powierzchni 50 m kw.

Pokazy na pilskim lotnisku będą biletowane. Dyrektor Regionalnego Centrum Kultury w Pile Stanisław Dąbek przekazał, że prowadzi rozmowy z dystrybutorami filmów. "Myślę, że to będą interesujące propozycje dla publiczności, która przyjedzie i zechce inaczej spędzić wieczór" – ocenił.

Liczący ok. 300 ha teren byłego lotniska wojskowego w Pile został przejęty przez samorząd na mocy darowizny od skarbu państwa w lutym 2018 r.

Przykładem Wilno

Piła to nie jedyny taki przypadek. 30 kwietnia na płycie wileńskiego lotniska w czwartek rozpoczęło działalność kino samochodowe z ogromnym ekranem o wysokości pięciopiętrowego budynku. Na inaugurację Aerokina – projektu festiwalu filmowego Kino Pavasaris (Wiosna Filmowa), pokazano film Jana Komasy "Boże Ciało".

Organizatorzy plenerowych pokazów w Wilnie zapowiadają, że będą one kontynuowane również po zakończeniu kwarantanny, do końca lata. Zamierzają też zaprezentować swą ofertę w innych miastach kraju. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
akcja
lotnisko