TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Small Planet ogranicza flotę i szuka inwestora
InfoAir.pl - Opublikowano: 09.10.2018 09:30:08
Small Planet ogranicza flotę i szuka inwestora

Polska linia czarterowa Small Planet Airlines ogłosiła, że rozpoczęła proces restrukturyzacyjny.

Small Planet Airlines Sp. z o. o., to największe polskie czarterowe linie lotnicze w Polsce w 2017 roku, które obsługiwały rejsy z wykorzystaniem 12 samolotów w sezonie letnim 2018. Celem restrukturyzacji jest zmniejszenie liczby statków powietrznych i zainteresowanie potencjalnych inwestorów.

-"Small Planet Airlines Poland posiada certyfikat przewoźnika lotniczego (AOC) w Polsce, wieloletnie doświadczenie w pracy dla największych polskich touroperatorów, prawie 100 doświadczonych pilotów i 300 członków personelu pokładowego, którzy pracowali z nami w tym sezonie letnim - mówi Bartosz Czajka, członek zarządu Small Planet Airlines Sp. z o.o. - Uważam, że jest to atrakcyjna inwestycja po zrestrukturyzowanej działalności. Oprócz wykwalifikowanego personelu posiadamy również cenne sloty na warszawskim lotnisku Chopina oraz bardzo poszukiwane sloty wakacyjne na greckich wyspach, takich jak Zakynthos, Rodos, Heraklion" - dodaje.

Small Planet Airlines Poland niedługo zakończy wszystkie zaplanowane programy sezonu letniego, a firma już zaczęła zmniejszać flotę na nadchodzący sezon zimowy.

Small Planet Airlines Sp. z o. o. jest niezależną firmą, więc restrukturyzacja w polskim przedsiębiorstwie nie będzie miała wpływu na loty obsługiwane przez Small Planet Airlines Litwa: będzie kontynuowała loty z Wilna i zagranicznych baz zgodnie z planem. Kambodżańska firma, działająca pod marką Small Planet Airlines, będzie kontynuować swoją zwykłą działalność.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
czarter
Small Planet
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.