TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Sklepowy remanent na warszawskim lotnisku
InfoAir.pl - Opublikowano: 09.07.2018 15:00:48
Sklepowy remanent na warszawskim lotnisku

Lotnisko Chopina: w związku ze zmianą dzierżawcy, od lipca br. zamknięto 15 punktów handlowych

Od 1 lipca br. 15 punktów handlowych na terenie warszawskiego Lotniska Chopina zostało zamkniętych dla podróżnych; ma to związek z wygaśnięciem umów najmu spółki Lagardere Travel Retail. Nowym najemcą będzie PHZ "Baltona", która wydzierżawi 14 punków handlowych.

Jak poinformowało PAP biuro prasowe warszawskiego lotniska, "modernizacja powierzchni handlowych Lotniska Chopina została rozpoczęta w terminie wygaśnięcia umów najmu i zakończenia procesu wyboru nowego najemcy".

Do tej pory 15 punktów handlowych na terenie portu wynajmowała spółka Lagardere Travel Retail (LTR), której umowa z Przedsiębiorstwem Państwowym Porty Lotnicze (PPL), zarządzającym Lotniskiem Chopina, skończyła się 30 czerwca br.

"Nowy operator powierzchni handlowych to Przedsiębiorstwo Handlu Zagranicznego +Baltona+, które przejmie w dzierżawę 14 punków handlowych, usytuowanych w różnych częściach terminala na lotnisku" - poinformowało biuro prasowe.

Jak dodano, adaptacja lokali przez nowego najemcę spowodowała konieczność czasowego zamknięcia niektórych stoisk. Ograniczona będzie oferta w punktach usytuowanych za kontrolą bezpieczeństwa na całej długości pirsów (szczególnie w pirsie północnym, w strefie non-Schengen), jak również w pirsie południowym. Adaptacja obejmie także pięć punktów handlowych z kosmetykami i prasą w strefie ogólnodostępnej.

Na pytanie, kiedy lokale handlowe będą dostępne dla pasażerów, biuro prasowe odpowiedziało, że "będą sukcesywnie oddawane do użytku". "PPL wraz z najemcą–operatorem przebudowywanych lokali dokłada wszelkich starań, aby proces ten przebiegł jak najszybciej" - dodano.

Biuro prasowe przekazało, że pasażerowie mają do dyspozycji 14 sklepów w strefie Wolnego Obszaru Celnego. Po otwarciu punktów "Baltony" - jak zapowiada lotnisko - wszystkich punktów handlowych ma być 32 - zarówno w strefie ogólnodostępnej, jak i zastrzeżonej. Prasę można kupić w strefie ogólnodostępnej, a także w jednym punkcie usytuowanym za kontrolą bezpieczeństwa w strefie Schengen.

"Liczymy, że dzięki temu oferta towarów dostępnych na naszym lotnisku stanie się bardziej różnorodna, a wejście do gry nowego partnera zwiększy konkurencyjność oferowanych towarów, co z korzyścią odbije się na portfelach naszych pasażerów" - przekazał rzecznik prasowy Lotniska Chopina Hubert Wojciechowski.

Lotnisko Chopina przekazało, że dysponuje ponad 6000 m kw. powierzchni handlowych. Po zakończeniu całego procesu w dzierżawie LTR pozostanie 49 proc. powierzchni handlowej, Baltona dzierżawić będzie ok. 46 proc. powierzchni, Keraniss – ok. 3 proc., a Kruk ok 2 proc.

Powierzchnie gastronomiczne zajmują w warszawskim porcie ponad 4.200 m kw. Z tego: ok. 68 proc. znajduje się w dzierżawie LTR, ok. 19 proc. - Costa, a ok. 13 proc. – ZPR.

ZPH "Baltona" poinformowała w środę, że uzyskała informacje o wniesieniu pozwu przez Lagardere Travel Retail Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przeciwko Przedsiębiorstwu Państwowemu "Porty Lotnicze" oraz Baltonie do Sądu Okręgowego w Warszawie XVI Wydział Gospodarczy. Pozew ten ma dotyczyć unieważnienia 14 umów najmu zawartych pomiędzy Baltoną, a PPL 6 maja 2018 r.

Baltona przekazała, że nie są jej znane "żadne okoliczności, które mogłyby przemawiać za uznaniem, że do zawarcia umów najmu pomiędzy emitentem i kontrahentem doszło w wyniku naruszenia przepisów prawa lub dobrych obyczajów". Z tego względu, Baltona "nie dostrzega podstaw do uwzględnienia pozwu LTR o unieważnienie umów najmu zawartych przez nią z kontrahentem".

Lotnisko Chopina w Warszawie to największy port lotniczy w Polsce. W 2017 r. odprawiło 15,8 mln pasażerów – to o 23 proc. więcej niż rok wcześniej, a w pierwszych pięciu miesiącach 2018 r. 6,3 mln. W sezonie lato 2018 port oferuje 123 połączenia regularne i 78 czarterowych. Lotniskiem zarządza Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze". (PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
lotnisko
Lotnisko Warszawa
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.