TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

SAS poleci ze Szczecina do Kopenhagi
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 09.10.2018 18:00:16
SAS poleci ze Szczecina do Kopenhagi

Zachodniopomorskie ma nowe połączenie lotnicze do Kopenhagi.

Nowe połączenie lotnicze do Kopenhagi z lotniska Szczecin-Goleniów zostanie uruchomione w kwietniu – poinformowały 9 października władze lotniska. O uruchomienie połączenia zabiegali m.in. duńscy przedsiębiorcy, których firmy mają siedziby w Zachodniopomorskiem

Samoloty między Kopenhagą a Szczecinem będą latać od poniedziałku do piątku. Podróż na tej trasie ma trwać godzinę; sprzedaż biletów rozpoczęła się we wtorek. Połączenie uruchomi Scandinavian Airlines System (SAS).

-"Zebraliśmy szacunkowe dane od firm, które działają w okolicy, ale też od uniwersytetów czy wojska i uznaliśmy, że będzie to wystarczające połączenie. Nie zapełni się zapewne wszystkich 70 miejsc w samolocie, ale wystarczająco, aby było to opłacalne i można było utrzymać połączenie" – powiedział PAP we wtorek Andreas Akerman z linii SAS. Zaznaczył, że głównym powodem uruchomienia połączenia były prośby przedsiębiorców.

-"To oni zwracali się do nas i usilnie zabiegali o to, aby rozpocząć loty na tej trasie. Są obecnie mocne powiązania między tym regionem a Kopenhagą i całą Danią, jak również całą Skandynawią. Oczywiście wzięliśmy też pod uwagę ruch turystyczny" – powiedział Akerman.

Połączenie do Kopenhagi funkcjonowało wcześniej w latach 1998-2000. Zostało zamknięte po zmianach w strukturze Scandinavian Airlines System. Jak powiedział prezes Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów Maciej Dziadosz, wówczas nie było wystarczającego wsparcia biznesu.

-"To nie są linie niskokosztowe. To linie sieciowe, które oferują na pewno droższy bilet, ale oferują również siatkę połączeń. " – podkreślił Dziadosz.

Pomorze Zachodnie jest – jak podaje Urząd Marszałkowski - drugim regionem w Polsce po Mazowszu najchętniej wybieranym przez duński biznes. Wśród największych inwestycji są m.in. DGS, Espersen, Royal Greenland Seafood czy KK Wind Solutions.

Kopenhaga to jedenasta trasa rozkładowa, obok takich kierunków jak Warszawa, Londyn Stansted, Oslo Gardemoen, Dublin, Liverpool, Edynburg, czy Stavanger.

Międzynarodowy Port Lotniczy Szczecin-Goleniów oddalony jest od Szczecina o 33 km. Ma połączenie kolejowe z trasą Goleniów-Kołobrzeg. W 2017 roku ruch pasażerski na lotnisku wyniósł blisko 579 tys. pasażerów, na koniec br. planowane jest obsłużenie 615 tys. osób. Lotnisko planuje w 2019 r. obsłużyć 700 tys. pasażerów, głównie dzięki rozwojowi siatki połączeń. W drugiej połowie 2019 r. na lotnisku ma zostać oddany do użytku terminal cargo.(PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linia
SAS
Lotnisko Szczecin
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.