TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

SAS ma problem. Z pilotami
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 29.04.2019 10:00:12
SAS ma problem. Z pilotami

Z powodu strajku pilotów linie SAS odwołały kolejne 1200 lotów. To nie koniec problemów.

Z powodu trwającego od 26 kwietnia strajku pilotów skandynawskie linie lotnicze SAS odwołały w 28 kwietnia ponad 1200 planowanych na poniedziałek i wtorek lotów. Protest ten jest efektem załamania się negocjacji płacowych.

-"Głęboko ubolewamy, że nasi klienci ponoszą skutki trwającego strajku pilotów w sytuacji, gdy SAS odwołują teraz loty poniedziałkowe i wtorkowe. Będzie to w poniedziałek dotyczyć kolejnych 61 tys. pasażerów 667 odwołanych lotów w całej Skandynawii, a we wtorek 49 tys. pasażerów 546 lotów" - głosi komunikat skandynawskiego przewoźnika.

Oznacza to, że uwzględniając odwołania zapowiedziane w niedzielę, strajk zmusił już około 280 tys. pasażerów do zrezygnowania z podróży lub jej odłożenia. Łącznie anulowano 70 proc. rejsów, jakie miały się odbyć od piątku.

Na razie brak jakichkolwiek sygnałów, by SAS i piloci zamierzali wznowić rokowania. Przewoźnik, którego udziałowcami są między innymi rządy Szwecji i Danii, deklaruje gotowość powrotu do stołu rozmów ostrzegając jednocześnie, że realizacja płacowych żądań pilotów wstrząsnęłaby finansami przedsiębiorstwa. Strajkujący chcą podwyżki uposażeń o 13 proc., choć średnio zarabiają obecnie 93 tys. koron szwedzkich (9777 dolarów) miesięcznie, co uważa się za pensję wysoką.

Strajk w SAS nie dotyczy rejsów realizowanych przez partnerów tych linii czyli około 30 proc. wszystkich połączeń. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
strajk
pilot
SAS
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.