TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Samorząd daje 6 mln zł na lotnisko w Jasionce
- Opublikowano: 26.02.2018 16:19:16
Samorząd daje 6 mln zł na lotnisko w Jasionce

Radni sejmiku województwa podkarpackiego podjęli decyzję o wykupie dalszych udziałów w Porcie Lotniczym Rzeszów-Jasionka.

W trakcie poniedziałkowej sesji sejmiku województwa podkarpackiego radni zgodzili się przeznaczyć 6 mln zł na zakup 60 tys. udziałów w spółce Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka, która zarządza podrzeszowskim lotniskiem. Pieniądze mają być przeznaczone na inwestycje.

Przed głosowaniem nad tą uchwałą głos zabrała przewodnicząca klubu PO w sejmiku Teresa Kubas-Hul, która zaproponowała, aby w najbliższym czasie odbyła się debata nad przyszłością spółki lotniskowej.

Marszałek woj. podkarpackiego Władysław Ortyl odpowiedział, że taka debata odbędzie się w maju lub czerwcu br.

-"Musimy dyskutować o nowym miejscu i roli lotniska w Jasionce w kontekście uruchamianych lotów do USA i Izraela. Buduje się również Centralny Port Komunikacyjny, trzeba zatem na nowo określić rolę lotniska w Jasionce" – mówił.

Pod koniec kwietnia z Jasionki uruchomione zostanie połączenie do Nowego Jorku, wcześniej od 11 marca samoloty z Podkarpacia będą latały do Tel Awiwu.

Zdaniem Ortyla uruchomienie lotów do USA oznacza również rozpoczęcie lotów cargo do Stanów. "Na razie skala jest mała, bo będzie to 10 ton, ale będą to loty regularne. Wierzę, że wpłynie to na uruchomienie pełnego transportu towarów drogą lotniczą" – dodał.

Marszałek podkreślił, że pieniądze przeznaczone będą przede wszystkim na inwestycje, w tym m.in. na dostosowanie lotniska do wymogów związanych z uruchomieniem połączenia do Nowego Jorku. Za przyjęciem uchwały głosowali wszyscy obecni na poniedziałkowej sesji radni.

Od 1 lipca 2013 zarządzanie lotniskiem przejęła spółka Port Lotniczy "Rzeszów-Jasionka", w której udziały mają woj. podkarpackie oraz PPL. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.