TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rzeszowskie lotnisko w sierpniu 2020: 33 tys. pasażerów
InfoAir.pl - Opublikowano: 09.09.2020 08:30:26
Rzeszowskie lotnisko w sierpniu 2020: 33 tys. pasażerów; fot. Airport Rzeszów

Podkarpackie/ Lotnisko w Jasionce obsłużyło 33 tys. pasażerów.

33 tysiące pasażerów obsłużył w sierpniu br. port lotniczy Rzeszów-Jasionka. To o ponad 10 tysięcy więcej niż w poprzednim miesiącu – poinformował PAP we wtorek rzecznik prasowy portu Marcin Kołacz.

Rzecznik dodał, że głównym motorem wzrostu na lotnisku jest linia Ryanair, która przywróciła już ponad 60 proc. pierwotnie zaplanowanej siatki połączeń. "W sierpniu z usług tego przewoźnika skorzystało ponad 20 tysięcy pasażerów - najwięcej na trasach do Londynu i Dublina" – podkreślił.

10 tys. na krajowych trasach

Kołacz zaznaczył, że dużą popularnością cieszyły się też oferowane przez PLL LOT połączenia krajowe z Jasionki do Warszawy, Gdańska i Szczecina. Łącznie podróż na tych trasach odbyło ponad 10 tys. podróżnych.

Zdaniem prezesa portu Adama Hamryszczaka, liczba pasażerów obsłużonych w sierpniu pozwala "optymistycznie patrzeć w przyszłość". Dodał, że Jasionka, podobnie jak inne lotniska w kraju, w porównaniu z ubiegłym rokiem odnotowała spadek ruchu o ok. 70 procent.

Co dalej?

"Stopniowo odbudowujemy zaufanie podróżnych do samolotu jako najszybszego, a zarazem bezpiecznego środka transportu. Ufam, że ten pozytywny trend utrzyma się w kolejnych miesiącach, zarówno jeśli chodzi o rozwój naszej siatki połączeń, jak i wzrost poziomu wypełnienia rejsów" – powiedział.

Hamryszczak zaznaczył, że dobrą wiadomością dla pasażerów jest powrót bezpośredniego połączenia Lufthansy do Monachium. Pierwszy rejs od czasu zawieszenia lotów zaplanowano na niedzielę 25 października br. Samoloty typu Bombardier CRJ-900 będą odlatywać do stolicy Bawarii wczesnym popołudniem, codziennie z wyjątkiem sobót.

Znany jest już także rozkład lotów na sezon zimowy Ryanaira i LOT-u. Boeingi irlandzkiego przewoźnika polecą z Jasionki do Londynu (codziennie), Dublina (3 razy w tygodniu), Manchesteru i Bristolu (2 razy w tygodniu) oraz East Midlands (raz w tygodniu).

Z kolei LOT zaoferuje podróżnym codzienne połączenia z Warszawą, realizowane od poniedziałku do soboty 3 razy dziennie, a w niedziele 2 razy dziennie.

W porównaniu z ubiegłorocznym rozkładem w sezonie zimowym liczba regularnych rejsów krajowych obsługiwanych przez podkarpackie lotnisko zmniejszy się o 33 proc. procent, a międzynarodowych – o 27 proc. (PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rynek
lotnisko
Lotnisko Rzeszów