TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rządowy projekt ustawy o lotach VIP-ów [FILM]
- Opublikowano: 21.08.2019 14:30:58
Rządowy projekt ustawy o lotach VIP-ów [FILM]

16 sierpnia minister Michał Dworczyk przedstawił założenia projektu ustawy dotyczącego lotów VIP-ów.

Rządowy projekt dotyczący lotów najważniejszych osób w państwie obejmie m.in. zasady organizacji i zabezpieczenia lotów oraz określi, kto może przebywać na pokładzie samolotu.

-"Projekt będzie opierał się na trzech filarach: jawności, jasnych regułach i odpowiedzialności" – zaznaczył szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Minister poinformował, że w pracach nad projektem wzięli udział przedstawiciele instytucji zajmujących się organizacją lotów VIP-ów, a także klubów parlamentarnych, z wyjątkiem Platformy Obywatelskiej – Koalicji Obywatelskiej. Jak dodał, projekt zostanie dziś przekazany do klubów z prośbą o uwagi i opinie.

Szef KPRM wyjaśnił, że na pokładzie statku powietrznego będą mogły przebywać cztery najważniejsze osoby w państwie: prezydent, premier oraz marszałkowie Sejmu i Senatu, a także członkowie oficjalnych delegacji, osoby z obsługi technicznej, medycznej lub organizacyjnej, dziennikarze, funkcjonariusze Służby Ochrony Państwa oraz zgłoszeni drogą dyplomatyczną odpowiednicy najważniejszych osób w państwie. Jak dodał, w lotach nie będą mogli uczestniczyć członkowie rodzin VIP-ów – chyba, że są członkami oficjalnej delegacji.

Projekt dotyczący lotów VIP-ów wprowadza ponadto podział na rodzaje lotów realizowanych z najważniejszymi osobami w państwie oraz centralny rejestr lotów, w którym znajdą się dane dotyczące dat, tras przelotów oraz list pasażerów poszczególnych lotów o statusie HEAD.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ustawa
VIP
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.