TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ryanair zagrożony strajkiem. Czekamy na termin
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 05.07.2018 11:00:51
Ryanair zagrożony strajkiem. Jutro poznamy termin

Pracownicy linii Ryanair grożą strajkiem w czterech krajach. Wstępny termin to połowa lipca.

Pracownicy tanich linii lotniczych Ryanair zamierzają wkrótce zorganizować strajk w czterech krajach: Hiszpanii, Portugalii, Belgii i we Włoszech - poinformowali przedstawiciele personelu pokładowego przewoźnika. Termin protestu ma być ogłoszony w czwartek, 5 lipca.

Organizatorzy strajku czekają bowiem już tylko na zgodę rządu Włoch - poinformował Antonio Escobar z hiszpańskich związków zawodowych SITCPLA.

Kilka dni temu strajk na 12 lipca zapowiedzieli piloci irlandzkiego Ryanaira. "The Independent" informował, że tego dnia piloci pracujący na kontraktach będą latać zgodnie z planem, ale ci, którzy mają bezpośrednie umowy, będą strajkować, co może uziemić wiele samolotów.

Personel pokładowy przewoźnika jest w sporze z zarządem firmy. W środę, 4 lipca, wysunięte zostały 34 postulaty, w tym podwyżki płac oraz zawieranie umów o pracę opartych na prawie lokalnym, a nie irlandzkim. Lista postulatów została zaaprobowana przez 80 proc. osób pracujących w Ryanairze.

Reuters pisze, że chcący zachować anonimowość pracownicy linii wysuwają wiele skarg pod adresem swojego pracodawcy. Jako przykład podają konieczność szczegółowego przedstawiania objawów choroby, gdy byli na zwolnieniach lekarskich, lub zmuszanie ich do zakładania rachunków bankowych w Irlandii po to, aby mogli otrzymać wynagrodzenie.

Władze Ryanaira na razie nie skomentowały gróźb strajku. Reuters przypomina jednak, że w przeszłości zarząd linii twierdził, iż warunki pracy w tej firmie są konkurencyjne, a płace wyższe niż w innych liniach. Przyznał wprawdzie, że wielu pracowników jest zatrudnianych za pośrednictwem firm zewnętrznych, jednak podkreślał, że wiele osób woli to od zatrudnienia bezpośredniego.

W maju z powodu strajków pracowników kontroli ruchu lotniczego Ryanair odwołał ponad tysiąc lotów, przez co kłopoty z podróżą miało ponad 200 tys. pasażerów. (PAP)

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
pilot
strajk
Ryanair
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.