TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ryanair podsumowuje rok 2017: 129 mln pasażerów
InfoAir.pl - Opublikowano: 05.01.2018 16:45:15
Ryanair podsumowuje rok 2017: 129 mln pasażerów

W zeszłym roku irlandzka linia potwierdziła swoja dominację na europejskim niebie z wynikiem 129 mln przewiezionych pasażerów.

W zeszłym roku irlandzka linia potwierdziła swoja dominację na europejskim niebie z wynikiem 129 mln przewiezionych pasażerów.

To oznacza wzrost na poziomie +10% w porównaniu z zeszłorocznym wynikiem, czyli liczba 117 mln pasażerów. Wówczas był to rezultat lepszy od poziomu z 2015 r. o +15%, a irlandzka spółka zdobyła tytuł najszybciej rosnącej linii w lotniczej czołówce. Teraz to "tylko" +10%, co można tłumaczyć jesiennymi problemami z pilotami i koniecznością odwołania kilkudziesięciu tysięcy lotów. Warto tez przypomnieć, że w zeszłym roku irlandzki przewoźnik zakładał, że w 2017 r. przewiezie o 2 mln pasażerów więcej. Cóż, nie wszystko można przewidzieć.

Cały czas kluczowe dla Ryanair rynki to

  • Wielka Brytania

  • Hiszpania

  • Niemcy

Irlandzka prognoza na rok 2018 to 138 mln pasażerów, czyli o 9 mln więcej niż w 2017 r. (+6,9%). To oznacza, że Ryanair największą dynamikę wzrostu liczby pasażerów ma już za sobą.Sprawdź też:
rynek
Ryanair

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.