TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ryanair odpowiada Wizz Air-owi i wzmacnia Kraków
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 06.12.2018 17:30:37
Ryanair odpowiada Wizz Air-owi i wzmacnia Kraków

Dobre informacje dla Małopolski - będzie szósty samolot w bazie Ryanair w Kraków Aiport.

Irlandzka niskokosztowa linia lotnicza Ryanair ogłosiła w czwartek - 6 grudnia, że w przyszłorocznym sezonie letnim dołoży szósty samolot do swojej bazy w Krakowie i uruchomi kolejnych sześć nowych tras z tego miasta.

Wśród nowych połączeń zapowiadanych z Krakowa znalazły się: Bari, Berlin Tegel, Katania, Kopenhaga, Rimini oraz Saloniki. Dołączą one do wcześniej ogłoszonych nowych destynacji: do Ammanu, Bordeaux, Hamburga, Kijowa, Lwowa i Szczecina. Zwiększone zostaną także częstotliwości na istniejących kierunkach do Alicante, Brukseli Charleroi, Kijowa i Londynu Stansted.

Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport ocenił, że rozwój siatki połączeń krakowskiego portu jest potwierdzeniem potencjału turystycznego oraz biznesowego, a także impulsem dla kolejnych inwestycji i miejsc pracy w Małopolsce.

Ryanair jest obecny w Krakowie od 2005 r., a w 2013 r. założył tam swoją bazę. Obecnie bazuje na tym lotnisku pięć samolotów. W tym czasie z oferty irlandzkiego przewoźnika w Krakowie skorzystało ponad 20 mln osób.

Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym. W zeszłym roku lotnisko obsłużyło ponad 5,8 mln pasażerów, a w tym roku będzie to ponad 6 mln osób.

W obowiązującym obecnie zimowym rozkładzie lotów, lotnisko ma 100 połączeń do 27 krajów na czterech kontynentach. Oferuje je 20 przewoźników, tradycyjnych i niskokosztowych.(PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linia
Ryanair
Lotnisko Kraków
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.