TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ryanair nie zlikwiduje bazy w Eindhoven. Sąd powiedział NIE
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 02.11.2018 08:00:54
Ryanair chciał zlikwidować bazę w Eindhoven. Sąd powiedział NIE

Sąd zablokował likwidację bazy Ryanaira w Eindhoven.

Niskokosztowe linie lotnicze Ryanair nie mogą zamknąć swojej bazy w holenderskim Eindhoven i relokować zatrudnionych w niej pilotów - orzekł w czwartek - 1 listopada - rząd w Holandii, oceniając, że decyzja o zamknięciu bazy wygląda na odwet za strajk tamtejszych pracowników.

W październiku irlandzki przewoźnik zapowiedział, że 5 listopada zamknie bazę w Eindhoven, a zatrudnionych w niej 16 pilotów przeniesie do placówek w innych krajach. Jako powód podano chęć obniżenia kosztów.

Jednak sąd okręgowy w mieście 's-Hertogenbosch na południu kraju uznał, że linie lotnicze nie wyjaśniły w zadowalającym stopniu, dlaczego likwidację bazy uważają za konieczną. Ocenił też, że decyzja przewoźnika w tej sprawie wygląda na podjętą w ramach odwetu za niedawne strajki pracowników w kilku krajach europejskich, do których przyłączyli się także piloci w Holandii.

Według sądu piloci nie mogą zostać skierowani do pracy za granicą wbrew swej woli, a fakt, że ich umowy z Ryanairem bazują na irlandzkim prawie pracy, nie oznacza, że przewoźnik "może pozbawiać swych pracowników ochrony zapewnianej im przez prawo holenderskie".

Od sierpnia pracownicy Ryanaira w Portugalii, Niemczech, Hiszpanii, Belgii i Holandii zorganizowali dwie skoordynowane akcje strajkowe, które - jak przyznały linie - mocno odbiły się na liczbie obsługiwanych pasażerów, robionych rezerwacji i zyskach firmy. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
pilot
Ryanair
Holandia
  • Artur Bigaj – 02.11.2018

    No i bardzo dobrze 👏

  • Sebbastian Pioro – 02.11.2018

    Dobre - sad nakazuje przedsiebiorcy model dzialania...

  • Tadeusz Kominek – 02.11.2018

    Jprd. jaka komuna. Co to qwa ma być w ogóle.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.