TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ryanair ma za dużo pilotów? Będą zwolnienia
PAP / INFOAIR.PL - Opublikowano: 02.08.2019 11:30:56
fot. wikipedia

Dyrektor wykonawczy Ryanair Michael OLeary oświadczył w środę, że linie zatrudniają 500 pilotów i 400 osób załogi pokładowej ponad swoje potrzeby i w związku z tym pod koniec września oraz po świętach Bożego Narodzenia zaplanowane są rundy zwolnień.

Dyrektor wykonawczy Ryanair Michael O'Leary oświadczył w środę, że linie zatrudniają 500 pilotów i 400 osób załogi pokładowej ponad swoje potrzeby i w związku z tym pod koniec września oraz po świętach Bożego Narodzenia zaplanowane są rundy zwolnień.

Według raportu rocznego firmy pod koniec marca Ryanair zatrudniał około 14 tys. osób. O'Leary poinformował o planowanych zwolnieniach w materiale wideo przeznaczonym dla pracowników firmy.

W poniedziałek szef Ryanair przedstawił inwestorom kondycję firmy i powiedział, że należy oczekiwać, iż jej wzrost spowolni i konieczne będą zwolnienia, m.in. z powodu opóźnień w dostawie zamówionych samolotów Boeing 737 Max.

Ryanair - największy w Europie niskobudżetowy przewoźnik powietrzny - miał w przyszłym roku otrzymać 58 maszyn 737 Max, ale uziemienie wszystkich tych samolotów po dwóch katastrofach sprawiło, że Boeing nie zrealizuje na czas zamówień. Dla Ryanaira oznacza to, że latem 2020 roku, w najbardziej dochodowym sezonie, nie będzie dysponował wystarczającą flotą.

O'Leary poinformował też, że linie rozważają zrezygnowanie z niektórych połączeń, zwłaszcza tych, które przynoszą straty w sezonie zimowym. W pierwszym kwartale tego roku zyski Ryanaira spadły o 21 proc. - 243 mln euro - z powodu wyższych cen paliwa i wyższych zarobków personelu. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linie
Ryanair
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.