TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ryanair likwiduje połączenia na Ukrainę. Wizz Air lata bez zmian
WWW.WROCLAW.PL - Opublikowano: 13.07.2017 15:50:02 1 komentarz
Ryanair likwiduje połączenia na Ukrainę. Wizz Air lata bez zmian

Linie lotnicze Ryanair ogłosiły, że likwidują całkowicie połączenia na Ukrainę. Również to, które miało być uruchomione jesienią z Wrocławia. Na szczęście nie oznacza to, że w ogóle z Portu Lotniczego Wrocław nie polecimy do wschodnich sąsiadów. Ciągle lata tam Wizz Air.

Linie lotnicze Ryanair ogłosiły, że likwidują całkowicie połączenia na Ukrainę. Również to, które miało być uruchomione jesienią z Wrocławia. Na szczęście nie oznacza to, że w ogóle z Portu Lotniczego Wrocław nie polecimy do wschodnich sąsiadów. Ciągle lata tam Wizz Air.

Linie Ryanair miały uruchomić jesienią połączenia z Wrocławia na Ukrainę. Rozpoczęto już nawet sprzedaż biletów. Jednak 11 lipca lotniczy przewoźnik ogłosił decyzję o całkowitej rezygnacji z lotów na Ukrainę ze wszystkich lotnisk, również Wrocławia.

- W imieniu ukraińskich użytkowników i konsumentów, żałujemy, że Kijów Airport pokazał, że Ukraina nie jest jeszcze wystarczająco dojrzałym i wiarygodnym partnerem do interesów, bo nie dotrzymuje warunków umowy. Z powodu tej sytuacji lotnisko straci ponad 500 tysięcy klientów i 400 miejsc pracy tylko w pierwszym roku, a przecież byłby to znaczący impuls dla ukraińskiej gospodarki - mówi David O'Brien, dyrektor handlowy Ryanair.

Linie Ryanair zapowiedziały, że rezerwy, które powstaną w ten sposób zostaną wykorzystane do wzmocnienia siatki połączeń na konkurencyjnych rynkach, takich jak Niemcy, Izrael i Polska.

Wszyscy pasażerowie, którzy już kupili bilety na loty z Wrocławia na Ukrainę mogą odzyskać pieniądze

Wizz Air lata bez zmian

Bez zmian na Ukrainę można polecieć bezpośrednio z Wrocławia z Wizz Air. Rejsy ze stolicy Dolnego Śląska do Kijowa realizowane są we wtorki, czwartki i soboty, z kolei do Lwowa we wtorki i soboty.

- To połączenia, które od początku cieszą się ogromną popularnością. Średnie wypełnienie samolotów na tych trasach stale rośnie. W czerwcu 2017 roku w przypadku Kijowa wynosiło 90,4%, a Lwowa 85,6%. To bardzo dobre wyniki dla kierunków, które działają zaledwie od kilku miesięcy. Doceniają je pasażerowie podróżujący w celach biznesowych, turyści, jak i Ukraińcy pracujących lub studiujący na Dolnym Śląsku. W naszej ocenie trasy z Wrocławia na Ukrainę mają wielki potencjał, dlatego też w najbliższych dniach będziemy rozmawiać z przewoźnikiem Wizz Air w sprawie zwiększenia liczby połączeń w tym kierunku. Wierzymy, że uda nam się zainteresować tym również innych przewoźników - mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Ryanair
Wizz Air
WizzAir
  • Piotras – 14.07.2017

    Biznes jest biznes, ryanair ma konkretne oczekiwania finansowe to się musi opłacać, a skoro lata już wizir to ciężko wynegocjować stawki z Kijowem. Ot . :)

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.