TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rozbił się samolot pasażerski PIA [AKTUALIZACJA]
InfoAir.pl - Opublikowano: 22.05.2020 18:30:26
Rozbił się samolot pasażerski PIA [AKTUALIZACJA]; fot. PIA

Pakistan/ Samolot ze 107 osobami na pokładzie rozbił się w pobliżu Karaczi

Samolot państwowych Pakistańskich Międzynarodowych Linii Lotniczych (PIA) z około 100 osobami na pokładzie rozbił się w piątek, 22 maja, w pobliżu dzielnicy rezydencji w Karaczi - poinformował rzecznik PIA.

Aktualizacja 14:00

Według PIA na pokładzie znajdowało się 99 pasażerów i ośmioro członków załogi. Regulator rynku lotów pasażerskich CAA poinformował jednak, że w samolocie było 91 pasażerów i siedmioosobowa załoga.

Airbus 321, który leciał z Lahaur do Karaczi, próbował - według relacji świadków - dwa lub trzy razy wylądować, zanim rozbił się obok lub na obszarze dzielnicy położonej koło międzynarodowego lotniska Dźinnaha w Karaczi.

Zanim stracono łączność radiową z lotem PK-8303, pilot zdążył poinformować, że samolot stracił jeden z dwóch silników i kapitan prosi o pozwolenie na lądowanie awaryjne.

Pakistańska armia poinformowała na Twitterze, że na miejscu katastrofy są już siły szybkiego reagowania oraz oddziały paramilitarne.

Około sześciu domów zostało uszkodzonych przez spadającą maszynę, lokalna telewizja pokazała zdjęcia, na których widać, że płoną samochody w pobliżu miejsca wypadku - podaje Kyodo.

Airbus nie odpowiedział jeszcze na prośby agencji o komentarze.(PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
Pakistan